2016-06-8/9: LO w Kazimierzy Wielkiej – V Turniej piłki nożnej dla gimnazjalistów i IV Turniej piłki nożnej szkół ponadgimnazjalnych

Powiększ obrazlokw

lokw

W środę, 8 czerwca br. na szkolnym boisku „Orlik” przy Liceum Ogólnokształcącym w Kazimierzy Wielkiej odbył się V Turniej piłki nożnej dla gimnazjalistów o Puchar Starosty i Dyrektora LO w Kazimierzy Wielkiej. Udział wzięło 5 zespołów, reprezentujących gimnazja z Cieszków, Kazimierzy Wielkiej, Skalbmierza, Topoli i Wiślicy. Oficjalnego rozpoczęcia dokonał dyrektor PZEAS w Kazimierzy Wielkiej, pan Wojciech Kałat oraz dyrektor Liceum – Włodzimierz Kruszyński. Obaj panowie witając przybyłych, życzyli powodzenia i emocjonujących rozgrywek.
W wyniku emocjonujących rozgrywek zwycięstwo wywalczyła drużyna gimnazjum w Kazimierzy Wielkiej, a kolejne miejsca zajęły zespoły z Wiślicy, Skalbmierza, Cieszków i Topoli.
Królem strzelców został Mateusz Zachariasz (Wiślica) – zdobywca 5 goli, a najlepszym bramkarzem – Marcin Gliński (Kazimierza Wielka).Nazajutrz, w czwartek 9 czerwca 2016r. w IV Turnieju piłki nożnej szkół ponadgimnazjalnych o Puchar Starosty i Dyrektora LO w Kazimierzy Wielkiej zmierzyło się 5 drużyn: ZSR Cudzynowice, ZSZ Skalbmierz, ZDZ Kazimierza Wielka, ZSZ Odonów i LO Kazimierza Wielka.
Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
I miejsce – ZSZ Odonów
II miejsce – LO Kazimierza Wielka
III miejsce – ZSR Cudzynowice
IV miejsce – ZDZ Kazimierza Wielka
V miejsce – ZSZ Skalbmierz.
Tytuł Króla Strzelców uzyskali Marcel Nowak (ZSR Cudzynowice) i Grzegorz Tomczyk (ZSZ Odonów) – obaj zdobyli po 4 bramki.
Najlepszym Bramkarzem został uznany Michał Skotarczyk (ZSZ Odonów).
W ceremonii zakończenia Turnieju i wręczenia trofeów wziął udział pan starosta Jan Nowak. Wręczając dyplomy i pamiątkowe puchary pogratulował zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom podziękował za udział i sportową rywalizację.W obu turniejach mecze sędziował pan Wojciech Kozioł z Kazimierskiego Ośrodka Sportu.
Słodkie smakołyki dla uczestników ufundowała Piekarnia „Pod Telegrafem” oraz Piekarnia „U Ochenduszków, zaś sponsorem wody mineralnej i pamiątkowych pucharów było Starostwo Powiatowe w Kazimierzy Wielkiej.
Zapraszamy za rok, na kolejną edycję piłkarskich emocji w kazimierskim ogólniaku!

Relacja: Andrzej Kocerba. Fotografie: Maria Kabat. Więcej na lokw.edu.pl