Konwent

Starostów  Województwa Świętokrzyskiego

konwent01

Starosta Kazimierski Jan Nowak - 3 lipca 2012 r. był gospodarzem Konwentu Starostów Województwa Świętokrzyskiego.

Obrady odbyły się w urokliwej gminie Opatowiec w sali konferencyjnej Zajazdu Państwa Wiśniewskich.

Swoją obecnością zaszczycili nas mim:

*Kazimierz Kotowski- Marszałek Województwa Świętokrzyskiego

*Renata Murawska –Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach

*Marek Tramś- Prezes Związku Powiatów Polskich

*Edward Kulpa- Przewodniczący Konwentu Dyrektorów PUP

Tradycyjnie Konwentowi przewodniczył Edmund Kaczmarek Starosta Jędrzejowski - który otworzył spotkanie, powitał gości, a następnie głos oddał Staroście Kazimierskiemu Janowi Nowakowi.

Podczas konwentu omawiano min. problematykę dotykające Powiatowych Urzędów Pracy w zakresie bieżącego funkcjonowania oraz kwestę finansowania różnych  aktywnych form aktywizacji osób bezrobotnych.

Przedstawiono przebieg prac nad programem Szwajcarsko-Polskim oraz prognozy przyszłościowe jak również cykl kolejnych działań w tym szkoleń. Dyskutowano nad problemami , z którym borykają się  powiaty.

Goście zostali obdarowani min. pięknymi obrazami malowanymi przez lokalnego artystę malarza Lucjana Garbarza. Prace te przedstawiały najpiękniejsze  miejsca Powiatu Kazimierskiego.

Podczas spotkania zaprezentowano również krótki film przedstawiający zarys historyczny naszego powiatu.

Obrady przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze o którą zadbał gospodarz powiatu kazimierskiego Starosta Jan Nowak.

konwent02 konwent03

konwent04 konwent05