Starostwo Powiatowe

Klasy maturalne kazimierskich szkół ponadgimnazjalnych zakończyły zajęcia - teraz matury

matury16kw

            W uroczystości zakończenia zajęć edukacyjnych klas trzecich w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Curie-Skłodowskiej w Kazimierzy Wielkiej wziął udział Starosta Kazimierski Jan Nowak. Zwracając się do tegorocznych absolwentów pan Starosta pogratulował im wyboru dobrej szkoły oraz życzył powodzenia na zbliżającym się egzaminie maturalnym. W dalszej części spotkania Starosta wziął udział we wręczeniu świadectw z wyróżnieniem oraz nagród książkowych dla szczególnie wyróżniających się absolwentów.

            W Zespole Szkół Zawodowych w Odonowie na uroczystość zakończenia zajęć zaproszeni zostali współpracujący ze szkołą żołnierze z Koła nr 11 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Kazimierzy Wielkiej. Przypomnieć należy, że młodzież klas mundurowych ZSZ w Odonowie reprezentuje Koło ZŻWP oraz organizacje kombatanckie w pocztach sztandarowych podczas świąt państwowych, kościelnych i uroczystości lokalnych.
W podziękowaniu za dobrą współpracę dyrektor ZSZ Jolanta Mizio odznaczona została na wniosek Koła nr 11 ZŻWP brązowym krzyżem "Za zasługi dla ZŻWP", który wręczyli: prezes Zarządu Koła nr 11 ppłk Tadeusz Podkowa i sekretarz Zarządu kmdr Wiesław Ertman.

Niezwykle wymownie brzmiał podczas zakończenia klas maturalnych w Zespole Szkół Rolniczych w Cudzynowicach refren znanej piosenki Ostatni dzień z moją klasą.
W dniu 29 kwietnia 2016 roku uczniowie klas: Technikum Ekonomiczne, Technikum Informatyczne, Technikum Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej, Technikum Usług Fryzjerskich oraz Technikum Agrobiznesu zakończyli czteroletnią naukę w naszej szkole. Podczas uroczystości słowa pożegnania skierowali do maturzystów zaproszeni goście: Starosta Powiatu Kazimierskiego - pan Jan Nowak, przedstawiciele Świętokrzyskiej Izby Rolniczej - pan Jan Kopeć i Tomasz Banaś, a także Dyrekcja szkoły oraz koleżanki i koledzy z młodszych klas. Po części oficjalnej, w której wręczono świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe za wysokie wyniki w nauce, udział w olimpiadach i zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły, wszyscy zebrani obejrzeli krótki program artystyczny. Uczniowie
z klas młodszych w refleksyjny sposób przypomnieli maturzystom, jak mijały im kolejne lata w murach naszej szkoły, podkreślając, że: „Każdy z Was, drodzy koledzy, zostawia tu cząstkę siebie, swoje przyjaźnie i sympatie, marzenia i tęsknoty. Kończy się kolejny etap Waszego życia, a czekają nowe wyzwania”. Oczywiście nie mogło zabraknąć „małej pamiątki” od społeczności szkolnej. Maturzystom podarowano „Aniołki na zdany egzamin”, wierząc,
że będą one czuwały nad Nimi, zapewnią szczęście i wskażą właściwą drogę.
W imieniu absolwentów głos zabrała Jolanta Kałat, która podziękowała nauczycielom za owocną pracę, a swoim koleżankom i kolegom życzyła spełnienia marzeń oraz zadowolenia
z siebie.
Mamy nadzieję, że choć dla maturzystów był to „ostatni dzień z ich klasą”, to nie będzie on ostatnim dniem w tej szkole – zawsze będą oni mile widziani w Zespole Szkół Rolniczych w Cudzynowicach.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Kocerba, Zdzisław Pilarski, archiwum ZSR Cudzynowice

Napisany w 24/11/2017, 07:01 przez admin2
kolejna-sesja-rady-powiatu-kazimierskiegoW środę 22 listopada, w budynku dawnej bursy odbyła się kolejna sesja Rady Powiatu Kazimierskiego. Obrady prowadził przewodniczący Rady Marek Augustyn. W...
Napisany w 12/10/2017, 07:33 przez admin2
nasi-na-festiwalu-paragedonW słoneczną sobotę 30 września na stadionie lekkoatletycznym w Kielcach odbył się Festiwal Aktywności Ruchowej dla Osób Niepełnosprawnych...
Napisany w 26/07/2017, 06:19 przez admin2
powiatowe-obchody-swieta-policji Święto Policji odbywa się 24 lipca i zostało ustanowiono w 1995 roku, po reformie Policji. Święto przypada w rocznicę powołania Policji Państwowej w...
Napisany w 20/07/2017, 07:37 przez admin2
podpisanie-umowy-na-projekt-i-budowe-obwodnicy  W środę, 19 lipca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kazimierzy Wielkiej nastąpiło oficjalne podpisanie umowy o wykonanie projektu i...
Napisany w 12/07/2017, 11:25 przez admin2
konie-z-szesciu-wojewodztw-w-opatowcuKonie z sześciu województw w Opatowcu   Świętokrzyski Młodzieżowy Championat Koni Małopolskich w Opatowcu rozpoczął się 8 lipca. Swoje wierzchowce w...
Napisany w 04/07/2017, 10:50 przez admin
sukces-druhow-z-droejowic-i-sonowic-oraz-pa-z-gabutowa Sukces druhów z Drożejowic i Słonowic oraz pań z Gabułtowa  W niedzielę, 2 lipca na stadionie Sparty odbyły się X Powiatowe Zawody Sportowo...
Napisany w 30/06/2017, 11:42 przez admin
zapraszamy-na-xviii-witokrzyski-modzieowy-championat-koni-maopolskich Zapraszamy na XVIII Świętokrzyski Młodzieżowy Championat Koni Małopolskich  
Napisany w 30/06/2017, 11:37 przez admin
2017-06-30-11-37-45Uruchamiamy III nabór wniosków rekrutacyjnych w ramach projektu – „Moja firma mój sukces" W dniach od 10 do 21 lipca 2017 r. prowadzić będziemy nabór...
Napisany w 29/06/2017, 05:55 przez admin
2017-06-23-lo-w-kazimierzy-wielkiej-uroczyste-zakoczenie-roku-szkolnego-2016172017-06-23: LO w Kazimierzy Wielkiej - Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/17 Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/17 w Liceum...
Napisany w 27/06/2017, 11:41 przez admin
turnusy-i-terminy-szkolenia-w-ramach-suby-przygotowawczej-na-rok-2017Turnusy i terminy szkolenia w ramach służby przygotowawczej na rok 2017 Szkolenie ochotników w ramach służby przygotowawczej w 2017r. realizowane...
Napisany w 26/06/2017, 12:28 przez admin
spotkanie-integracyjne-w-dps-w-bejscachSpotkanie integracyjne w DPS w Bejscach W dniu 21 czerwca 2017roku w Domu Pomocy Społecznej w Bejscach odbyło się spotkanie integracyjne zorganizowane...
Napisany w 21/06/2017, 12:37 przez admin2
2017-06-21-12-52-07Igrzyska odbyły się w niedzielę, 11 czerwca na obiektach Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łopusznie. Głównym zadaniem igrzysk LZS jest popularyzacja...