Informacja o zmianach w organizacji pracy Starostwa Powiatowego
w Kazimierzy Wielkiej oraz jednostkach organizacyjnych powiatu
w związku z zagrożeniem KORONAWIRUSA

SZANOWNI  PAŃSTWO !

 

Od 16 marca 2020 r. do odwołania w Starostwie Powiatowym w Kazimierzy Wielkiej oraz jednostkach organizacyjnych powiatu wprowadzona zostaje zmiana organizacji pracy osób obsługujących interesantów. Prosimy o maksymalne ograniczenie wizyt w urzędzie
i załatwianie spraw

drogą mailową, pocztową lub telefoniczną:

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 41/35-02-312

 Jednocześnie informujemy, że dla osób, które będą chciały załatwić sprawę osobiście 

w tutejszym Urzędzie, dostępny będzie wyłącznie POZIOM „0” (parter). 

WPROWADZONY ZOSTAJE ZAKAZ WSTĘPU NA WYŻSZE KONDYGNACJE.

PO WEJŚCIU DO BUDYNKU, NALEŻY ZDEZYNFEKOWAĆ RĘCE, A NASTĘPNIE UDAĆ SIĘ DO STANOWISKA BIURA OBSŁUGI KLIENTA I POINFORMOWAĆ PRACOWNIKA URZĘDU
O RODZAJU ZAŁATWIANEJ SPRAWY, PO TYM TELEFONICZNIE WEZWANY ZOSTANIE PRACOWNIK MERYTORYCZNEGO WYDZIAŁU LUB BIURA, KTÓRY WYDA DALSZE INSTRUKCJE.

Wydziały, biura i samodzielne stanowiska będą pracować według poniższych wytycznych.

Wnosi się o dokonywanie płatności na rzecz Powiatu przelewami, np. poprzez system bankowości elektronicznej.

 

RACHUNKI BANKOWE DO WPŁAT

- opłaty ewidencyjne

02849300040180013007200003

Bank Spółdzielczy w Kazimierzy Wielkiej

- opłaty z tytułu wieczystego użytkowania, trwałego zarządu i dzierżawy Skarbu Państwa

07849300040180013007200010

Bank Spółdzielczy w  Kazimierzy Wielkiej

 

NIEODPŁATNE PORADY PRAWNE ORAZ NIEODPŁATNE PORADNICTWO OBYWATELSKIE   świadczone na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej (t.j. Dz.U. z 2019r. z poz. 294 z późn. zm.) w okresie od dnia 13 marca 2020 roku do dnia 25 marca 2020 roku – wykonywane jest wyłącznie telefonicznie pod numerem telefonu Kazimierza Wielka - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Skalbmierz - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 WYDZIAŁ KOMUNIKACJI I TRANSPORTU     nr 41 35 02 352 lub 323 mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sprawy można załatwiać poprzez platformę e-puap i drogą listowną, 

Wnioski spraw dotyczących Wydziału Komunikacji dostępne są na stronie BIP Starostwa.                 

Przypominamy, że rejestracji pojazdu, niebędącego nowym pojazdem, sprowadzonego
z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej oraz zawiadomienia starosty
o nabyciu lub zbyciu pojazdu, zarejestrowanego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, dokonuje się w terminie nieprzekraczającym 30 dni od dnia sprowadzenia, nabycia lub zbycia pojazdu. Osoby, które  nabyły zarejestrowany pojazd mogą tylko zgłosić jego nabycie lub zbycie w terminie 30 dni od daty nabycia lub zbycia drogą listowną lub e-puapem.

WYDZIAŁ  BUDOWNICTWA I INFRASTRUKTURY TECHNICZNEJ

Nr tel: 41 3502341 mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wszelkie wnioski do Wydziału składane będą w Biurze Obsługi Klienta. Dokumenty, po ustaleniu telefonicznym, do odbioru będą również w Biurze Obsługi Klienta.  

POWIATOWY RZECZNIK KONSUMENTÓW  - nr tel.509513508 mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.      

Poradnictwo konsumenckie wykonywane jest wyłącznie telefonicznie i mailowo,

Formularze wniosków o interwencję konsumencką dostępne są w Biurze Obsługi Klienta Starostwa Powiatowego,

WYDZIAŁ ROLNICTWA, LEŚNICTWA I OCHRONY ŚRODOWISKA  -

 nr tel. 41 35 02 337, mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   

Wszystkie wzory wniosków umieszczone są na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego jak również w punkcie informacyjnym na parterze budynku Starostwa. Jednocześnie informujemy, że na czas wprowadzonych zmian wszystkie zaplanowane wyjazdy w teren zostają odwołane. O nowo wyznaczonych terminach wnioskodawcy zostaną poinformowani  odrębnymi pismami. W sprawach pilnych zalecany jest kontakt telefoniczny. Wszelkie wnioski można składać w Biurze Obsługi Klienta bądź drogą internetową.

 

BIURO RADY – nr tel. 41 35 02 316 mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. realizuje wszystkie zadania, zalecany kontakt telefoniczny: 

POWIATOWY INSPEKTORAT NADZORU BUDOWLANEGO W KAZIMIERZY WIELKIEJ – nr tel. 41 3502344 mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

Ograniczamy możliwość umawiania się w siedzibie Urzędu,  wizyta w siedzibie Urzędu możliwa będzie wyłącznie po wcześniejszym jej umówieniu telefonicznym,
w przypadkach niecierpiących zwłoki,  w sytuacjach, w których nie jest to konieczne, prosimy o wyłączny kontakt telefoniczny lub pisemny.

WYDZIAŁ GEODEZJI  KARTOGRAFII, KATASTRU I GOSPODARKI NIERUCHOMOŚCIAM– nr tel. 41 3502312 wew. 402,403,408)  email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Prosimy o maksymalne ograniczenie wizyt w urzędzie i załatwianie spraw drogą mailową,   pocztową: Starostwo Powiatowe w Kazimierzy Wielkiej ul. T. Kościuszki 12; 28-500 Kazimierza Wielka, lub za pomocą platformy ePUAP.

 Ogranicza się wzajemny, bezpośredni kontakt związany
z załatwianiem spraw dotyczących udostępniania informacji, aktualizacji danych ewidencyjnych oraz obsługi prac geodezyjnych. Czynne będzie wyłącznie Biuro Obsługi Klienta. Uprasza się interesantów o korzystanie z elektronicznej drogi komunikacji
z urzędem: BYŁY INTERNAT Liceum Ogólnokształcącego -  UL. Partyzantów 29

Przyjmowanie interesantów ograniczone do minimum 

 

POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE

 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie  w Kazimierzy Wielkiej będzie  przyjmować interesantów po wcześniejszym umówieniu telefonicznym: 41 3502328:

  • za pośrednictwem poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • za pośrednictwem Systemu Obsługi Wsparcia ( SOW)

 

 

 

 

KAZIMIERSKI OŚRODEK SPORTOWY

 NIECZYNNY DO ODWOŁANIA

Z góry dziękujemy za zrozumienie i zastosowanie się do powyższej prośby, ponieważ nasze odpowiedzialne zachowania mają pomóc chronić nas wszystkich przed groźną infekcją i zachorowaniem.

Za utrudnienia przepraszamy.
Z uwagi na podjęte działania ochronne w walce z koronawirusem

informujemy iż od dnia 12.03.2020 r. mogą pojawić się utrudnienia związane

z bezpośrednią obsługą interesantów w Starostwie Powiatowym w Kazimierzy Wielkiej .

Wiele spraw można załatwić listownie, bądź za pośrednictwem poczty elektronicznej

(faktury, informacja publiczna) a także przy pomocy platformy internetowej e-puap.

Poniżej znajduje się link do „Jak załatwić sprawę” oraz do druków i formularzy.

JAK ZAŁATWIĆ SPRAWĘ

Tekst alternatywny
Napisany w 20/09/2020, 15:10 przez admin2
uwaga-starostwo-powiatowe-w-dniu-21-wrzesnia-bedzie-nieczynneINFORMACJA W dniu 21 września 2020 roku Starostwo Powiatowe w Kazimierzy Wielkiej będzie nieczynne.
Napisany w 09/09/2020, 07:37 przez admin
regionalny-program-zdrowotny-w-zakresie-zapobiegania-i-wczesnego-wykrywania-cukrzycy-typu-drugiegoDrodzy mieszkańcy, Nasze starostwo aktywnie przyłączyła się do wsparcia w projekcie pn.: Regionalny Program Zdrowotny w zakresie zapobiegania i...
Napisany w 21/08/2020, 12:08 przez admin
sciezka-rowerowa-krakow-wislicaŚcieżka rowerowa Kraków - Wiślica
Napisany w 20/08/2020, 07:56 przez admin
swieto-wojska-polskiego-pod-nowym-sztandaremTegoroczne obchody Święta Wojska Polskiego w Kazimierzy Wielkiej rozpoczęła uroczysta Msza Święta w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św., której...
Napisany w 03/08/2020, 11:54 przez admin2
zarzadu-powiatu-kazimierskiegoOgłasza trzeci ustny nieograniczony przetarg na sprzedaż zabudowanej nieruchomości gruntowej. >> BIP przetarg
Napisany w 09/07/2020, 19:36 przez admin2
rynek-pracy-to-prosteMiło nam ogłosić, że złożony przez Zespół Szkół Rolniczych w Cudzynowicach projekt „Rynek pracy – to proste”, numer 2020-1-PL01-KA102-079584 został...
Napisany w 01/07/2020, 07:58 przez admin2
xiii-sesja-rady-powiatuW poniedziałek, 29 czerwca w sali konferencyjnej przy ul. Partyzantów 29 odbyła się XIII sesja Rady Powiatu Kazimierskiego wg następującego porządku...
Napisany w 29/05/2020, 11:34 przez admin
zestawienie-zmian-w-ustawie-uszeregowane-wedlug-ich-znaczenia-dla-beneficjentow-nieodplatnej-pomocy-wykonawcow-starostow-prezydentow-miast-na-prawach-powiatu-i-wojewodowZestawienie zmian w ustawie, uszeregowane według ich znaczenia dla beneficjentów nieodpłatnej pomocy, wykonawców, starostów (prezydentów miast na...
Napisany w 28/05/2020, 06:55 przez admin2
sesja-rady-powiatu-kazimierskiego-25-maja-2020-rW dniu 25 maja br. w sali konferencyjnej w byłej bursie przy ul. Partyzantów 29 odbyła się kolejna sesja Rady Powiatu Kazimierskiego. Na sesji obecni byli...
Napisany w 26/05/2020, 12:51 przez admin2
o-boomie-inwestycyjnym-rozmowa-ze-starosta-kazimierskim-janem-nowakiemZ.P. 27 maja 1990 roku odbyły się w naszym kraju pierwsze po II wojnie światowej, w pełni wolne wybory - nie parlamentarne, nie prezydenckie, ale...
Napisany w 14/05/2020, 12:24 przez admin
zarzad-powiatu-kazimierskiego-oglaszadrugi ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż zabudowanej nieruchomości gruntowej  więcej  
Napisany w 04/05/2020, 13:06 przez admin2
skromne-obchody-swieta-konstytucji-3-majaSkromniejsze niż zwykle z powodu obostrzeń spowodowanych epidemią koronawirusa były obchody 229 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Kazimierzy...
Napisany w 24/04/2020, 12:26 przez admin2
maseczki-od-prof-adamczakaEmerytowany, długoletni rektor Politechniki Świętokrzyskiej prof. dr hab., multidoctor honoris causa, Honorowy Obywatel  Kazimierzy Wielkiej -...
Napisany w 21/04/2020, 09:08 przez admin2
100-lat-zacharskiej-z-dps-bejsce
Napisany w 14/04/2020, 09:30 przez admin
w-zwiazku-z-przeciwdzialaniem-zagrozeniom-zwiazanym-z-covid-20W związku z przeciwdziałaniem zagrożeniom związanym z COVID-19, o których mowa w art. 1 i 2 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych...
Napisany w 08/04/2020, 12:58 przez admin2
zyczenia-wielkanocne-3
Napisany w 03/04/2020, 09:43 przez admin
komunikat-tarcza-antykryzysowa-wsparcie-z-zusSzanowni Państwo,   31 marca 2020 r. weszła w życie ustawa zmieniająca ustawę o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem,...
Napisany w 24/03/2020, 21:22 przez admin2
trwaja-prace-budowlane-przy-basenie-i-odwiercie-chlonnymOd II dekady lutego br. trwają intensywne prace przy budowie basenu mineralnego obok krytej pływalni "Wodny Raj", które realizuje firma SG Bud z Kielc....
Napisany w 20/03/2020, 12:46 przez admin
wazne-informacja-poz-kazimierza-wielkaWażne Informacja POZ Kazimierza Wielka ul Szkolna 22 28-5020 Kazimierza Wielka POZ funkcjonuje  od poniedziałku do piątku, lekarze są obecni...
Napisany w 16/03/2020, 09:06 przez admin
informacja-o-zmianach-w-organizacji-pracy-starostwa-powiatowego-w-kazimierzy-wielkiej-oraz-jednostkach-organizacyjnych-powiatu-w-zwiazku-z-zagrozeniem-koronawirusa Informacja o zmianach w organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Kazimierzy Wielkiej oraz jednostkach organizacyjnych powiatu w związku z...
Napisany w 13/03/2020, 11:53 przez admin
w-zwiazku-z-przeciwdzialaniem-zagrozeniom-zwiazanym-z-covid-19  W związku z przeciwdziałaniem zagrożeniom związanym z COVID-19, o których mowa w art. 1 i 2 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych...
Napisany w 12/03/2020, 02:39 przez admin
co-musisz-wiedziec-o-koronawirusieZ uwagi na podjęte działania ochronne w walce z koronawirusem informujemy iż od dnia 12.03.2020 r. mogą pojawić się utrudnienia związane z...
Napisany w 09/03/2020, 10:27 przez admin2
obchody-dnia-kobiet-w-kazimierzy-wielkiejPanie z gminy Kazimierza Wielka świętowały Dzień Kobiet w niedzielne popołudnie, 8 marca br. na wyjątkowym koncercie w sali widowiskowej Kazimierskiego...
Napisany w 06/03/2020, 12:12 przez admin2
szanowni-przedsiebiorcy Ustawą z dnia 23 stycznia 2020 r. o zmianie ustawy o odpadach oraz niektórych innych ustaw    (Dz. U. z 2020 r. poz. 150), przesunięty...
Napisany w 04/03/2020, 13:18 przez admin2
zyczenia-z-okazji-dnia-kobiet
Napisany w 04/03/2020, 11:41 przez admin2
podopieczni-regionalnej-placowki-opiekunczo-terapeutycznej-poznaja-tajniki-kuchni-domowejW środę, 26 lutego w Regionalnej Placówce Opiekuńczo - Terapeutycznej w Kazimierzy Wielkiej miało miejsce uroczyste przekazanie do użytku Sali Terapii...
Napisany w 03/03/2020, 12:08 przez admin2
pilotazowy-program-aktywny-samorzad-finansowany-ze-srodkow-pfronPowiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kazimierzy Wielkiej uprzejmie informuje, że Powiat Kazimierski w 2020 roku kontynuuje realizację finansowanego ze...
Napisany w 26/02/2020, 14:26 przez admin2
konwent-starostow-wojewodztwa-swietokrzyskiego-w-laconieWe wtorek 25 lutego w kazimierskim Pałacu Lacon spotkali się na konwencie starostowie powiatów z województwa świętokrzyskiego. W konwencie uczestniczyli...
Napisany w 26/02/2020, 14:24 przez admin2
lutowa-sesja-rady-powiatu-kazimierskiegoW poniedziałek, 24 lutego w sali konferencyjnej w dawnej bursie odbyła się kolejna sesja Rady Powiatu Kazimierskiego. W sesji uczestniczyła gościnnie...
Napisany w 13/02/2020, 16:25 przez admin2
pierwsza-lopata-pod-basen-mineralnyPrace przygotowawcze i demontaż grzewczych paneli solarnych wspomagających dotychczas ogrzewanie basenu Wodny Raj już mamy za sobą. Nadeszła więc pora na...
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.