Szkoła w Dobiesławicach - 20 lat z bohaterskim Patronem
20dob
Samorządowa Szkoła Podstawowa w Dobiesławicach od 18 maja 1997 roku nosi imię Edwarda Haruzy – bohatera z czasów II wojny światowej. Uroczystości z okazji 20 rocznicy nadanGaleriaia szkole Jego imienia odbyły się 18 maja 2017 roku. Jubileusz rozpoczęła Msza Św. w Kaplicy Św. Brata Alberta w Dobiesławicach. Po Mszy Św. uczniowie, grono pedagogiczne i zaproszeni goście przeszli do budynku szkoły, gdzie odbyła się uroczysta akademia. Dyrektor szkoły Waldemar Woźniak powitał gości - rodzinę bohatera, władze samorządowe, pedagogów, uczniów i rodziców. W części artystycznej wystąpili najmłodsi, prezentując bogaty program: od wspomnień o Patronie, poprzez wiersze i piosenki, po dynamiczne układy taneczne do przebojów światowych i rodzimego disco polo.  Następnie życzenia Jubilatce oraz upominki przekazali: Starosta Kazimierski Jan Nowak wraz z Członkiem Zarządu Powiatu i zarazem sołtysem Dobiesławic - Krystyną Wicher, Wójt Gminy Bejsce Józef Zuwała, Burmistrz Miasta i Gminy Kazimierza Wielka. Na zakończenie goście i uczniowie zaproszeni zostali na poczęstunek.

Tekst i zdjęcia: Zdzisław Pilarski
Wszystkie zdjęcia na www.pilarscy.eu