Pod sztandarem w nowe 50-lecie
50
W niedzielę, 21 maja OSP w Krzyszkowicach obchodziła swe 50-lecie. Z tej okazji władze samorządowe Gminy ufundowały jednostce sztandar, który poświęcony został podczas polowej Mszy Św. koncelebrowanej przez dziekana dekanatu kazimierskiego ks. Sławomira Sarka oraz powiatowego kapelana strażaków, ks. kan. Mariana Fatygę. W uroczystościach 50-lecia OSP uczestniczyli m. in. Poseł na Sejm RP Krystian Jarubas, Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Kielcach poseł Mirosław Pawlak, Wicestarosta Michał Bucki, Przewodniczący Rady Powiatu Marek Augustyn, radni Rady Powiatu, Burmistrz MiG Adam Bodzioch, Przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Wątek, przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych i gminnych, a także kilkanaście delegacji strażaków ze sztandarami. Przekazania sztandaru druhom z Krzyszkowic dokonał burmistrz Adam Bodzioch w asyście posła Mirosława Pawlaka i przewodniczącego Janusza Wątka. Zasłużeni strażacy zostali uhonorowani medalami i odznaczeniami. Wicestarosta Michał Bucki i Przewodniczący Marek Augustyn wręczyli na ręce komendanta OSP w Krzyszkowicach okolicznościowy grawerton. W części artystycznej wystąpiła młodzież z gimnazjum w Wielgusie oraz zespół Gabułtowianki, po czym rozpoczął się piknik z zabawą ludową przy muzyce zespołu Balans.

Tekst i zdjęcia Zdzisław Pilarski