Starostwo Powiatowe

CUDZYNOWIZJA 2011

Cudzynowizja2011

„Good Evening Europe!” - takimi słowami  przywitali widzów prowadzący tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji. Nie minęło parę godzin kiedy  Zespół Szkół Rolniczych mógł powiedzieć „Good Morning Cudzynowice!” witając w dniu 11-go maja przybyłych gości na Pierwszym Konkursie Piosenki Zagranicznej dla uczniów szkół gimnazjalnych „CUDZYNOWIZJA 2011”. 

Tego dnia na „cudzynowizyjnej” scenie zaprezentowało się 29 artystów z pięciu gimnazjów: Czyżowic, Kazimierzy Wielkiej, Opatowca, Skalbmierza i Wiślicy, przedstawiając 26 utworów w  języku angielskim, niemieckim i rosyjskim.

Organizatorem Konkursu był Zespół Szkół Rolniczych w Cudzynowicach. Honorowy Patronat nad konkursem objęło Starostwo Powiatowe oraz UMiG w Kazimierzy Wielkiej. Jury w składzie przedstawicieli wybranych gimnazjów, Starostwa , UMiG oraz Zespołu Języków Obcych z ZSR w Cudzynowicach nie miało łatwego zadania. Talent, pomysłowość i poprawność językowa były na bardzo wysokim poziomie.

 Zaangażowanie gimnazjalistów zaowocowało trzygodzinną galą muzyczno-wokalnych umiejętności uczestników. Wszyscy znakomicie bawili się słuchając wielu interpretacji znanych światowych przebojów. (m.in. Kalinka, Biełyje Rozy, Hallelujah, Right here waiting for you, Es steht in House In New Orleans).

Prowadzący show Monika Pabiś i Przemysław Bonar z Zespołu Szkół Rolniczych w Cudzynowicach wykazali się niezwykłym profesjonalizmem i znajomością konferansjerki podczas przebiegu całej imprezy.

Serca jurorów ujęła piosenka Love Story Andiego Williams’a w wykonaniu Neli Nocoń z Publicznego Gimnazjum w Kazimierzy Wielkiej, zajmując pierwsze miejsce w Konkursie, otrzymała ona również wyróżnienie za interpretację i ekspresję wykonania. Drugie miejsce przypadło zespołowi z Gimnazjum w Opatowcu w składzie: Natalia Kurzyńska, Natalia Cabaj, Magdalena Kmiecik za piosenkę Kalinka oraz Blowin in the wind, natomiast trzecie miejsce i nagrodę publiczności zdobyła Kamila Chuchmacz  z Gimnazjum z Kazimierzy Wielkiej śpiewając utwór w języku rosyjskim Moj Raj Maksima.

 Wyróżnienia za ogólny wyraz artystyczny otrzymał zespół z Gimnazjum w Skalbmierzu umilając występ własnym akompaniamentem oraz  Gabriela Adamska z Czyżowic za Right here waiting for you.

Zwycięzcy i wyróżnieni w dn. 23 maja 2011 tj. na Dniach Otwartych Zespołu Szkół Rolniczych otrzymają nagrody ufundowane przez Starostę Powiatu kazimierskiego pana Jana Nowaka, Burmistrza Miasta i Gminy Kazimierza Wielka pana Waldemara Trzaskę oraz Dyrektora ZSR pana Jacka Nowaka.

Biorąc pod uwagę jak dużym zainteresowaniem cieszyła się CUDZYNOWIZJA, Organizator obiecał, że kolejna edycja odbędzie się za rok i wyraził nadzieję, że będzie cieszyła się nie mniejszym powodzeniem.

 

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
More information Ok Decline