biskup1biskup2

16 maja Kazimierza Wielka gościła Biskupa pomocniczego diecezji kieleckiej Kazimierza Gurdę. W trakcie wizyty spotkał się z młodzieżą Liceum Ogólnokształcącego im. MC Skłodowskiej oraz kierownictwem i nauczycielami tej szkoły.

Bardzo interesujące było spotkanie z młodzieżą gdzie oprócz problemów dotyczących nauki i oświaty poruszone zostały tematy wyznań współczesnego świata, szanse i zagrożenia dla młodych.

Ks. Biskup odwiedził także szpital gdzie spotkała się z kadrą zarządzającą- Panią Dyrektor, personelem. W spotkaniu wziął udział Starosta Kazimierski Jan Nowak.

Biskup odwiedził również chorych, bardzo interesował się warunkami bytowymi pacjentów, życzył szybkiego powrotu do zdrowia.