klasa

Zwycięzcy plebiscytu Echa Dnia na najsympatyczniejszą klasę powiatu kazimierskiego mieli okazję ponownie spotkać się w klasowym gronie. Wszystko dzięki   życzliwości i wspaniałomyślności Pana Starosty Powiatu Kazimierskiego Jana Nowaka, który ufundował dla zwycięzców wspaniałe nagrody i zaprosił uczniów klasy III c Liceum Ogólnokształcącego im. M. Curie- Skłodowskiej na spotkanie przy ciastku i kawie w sali kawiarnianej Ośrodka Sportowego w Kazimierzy Wielkiej w dniu 17 maja o godzinie 11.

Przybyli niemal wszyscy byli uczniowie humana, skuszeni wizją nagród, możliwością spotkania w ,,starym” gronie i połączeni radością świętowania tego chyba już ostatniego klasowego wygranego w takim składzie konkursu. Klasę wspierał swoją obecnością Pan Dyrektor Liceum Kazimierskiego Włodzimierz Kruszyński. Abiturenci wraz z Panem Dyrektorem Włodzimierzem Kruszyńskim zostali uroczyście powitani przez Pana Starostę. Pan Starosta gratulował zwycięstwa w plebiscycie, życzył maturzystom powodzenia na czekających ich jeszcze maturach ustnych, a także wyraził nadzieję, że wyniki matury pisemnej także staną się okazją do świętowania.

Przy słodkim poczęstunku, kawie i herbacie, szybko zapomniano o emocjach związanych z egzaminem maturalnym .

To była miła chwila relaksu, zwycięzcy plebiscytu umawiali się na wspólne korzystanie z nagród, którymi okazały się karnety uprawniające do darmowych wejść na basen i siłownię.

Przydadzą się, bo przed nimi po ostatnich egzaminach ustnych długie czekanie na wyniki z Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i nerwowe odliczanie dni do 30 czerwca. Abiturienci mogli spokojnie wymienić swoje spostrzeżenia z ostatnich dni, a także podzielić się swoimi planami i zamiarami na przyszłość. Jak sami twierdzą wybór odpowiednich studiów jest jednym z najtrudniejszych wyzwań, jakie stoją przed młodym człowiekiem.   Nagrody ufundowane przez Pana Starostę – karnety na tutejszy basen i siłownię o wartości 50 zł każdy, wręczył Prezes Zarządu Kazimierskiego Ośrodka Sportowego Pan Stefan Marzec gospodarz spotkania, jego gościnność jest przysłowiowa, więc wszyscy czuli się swobodnie, czas płynął szybko, a rozmowy stęsknionych koleżanek i kolegów wypełniały gwarem salkę ośrodka Sportowego po brzegi. Pan Stefan Marzec zapraszając wszystkich chętnych do aktywnego spędzania wolnego czasu, podkreślał, że ćwicząc tym razem nie tylko umysł, ale przede wszystkim ciało, szczególnie po tak stresującym i wyczerpującym okresie matur, skutecznie się zrelaksują, zyskają siłę do nowych zadań i zaimponują innym nie tylko klasową solidarnością, ale i kondycją. Mądrych słów i przydatnych porad udzielił podczas swojego przemówienia abiturientom także Pan Starosta. Jego   rada na dorosłe życie, to aby nigdy się nie poddawać i uparcie dążyć do celu, bo tylko w ten sposób możliwy jest sukces, a przez to i osobiste szczęście. Samo spotkanie, choć krótkie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze, a maturzyści po raz kolejny udowodnili, że zawiązane przyjaźnie nie zakończyły się z chwilą opuszczenia murów szkoły i słusznie klasa III C zdobyła miano najsympatyczniejszej w powiecie kazimierskim.

Tekst Izabela Adamczyk

Zdjęcia Zdzisław Pilarski