Niemieckie Związki Zawodowe z wizytą w Kazimierzy Wielkiej

niemzaw

Na zaproszenie kazimierskiego NSZZ "Solidarność" Pracowników Oświaty i Wychowania, w dniach 1 - 3 maja przebywała w naszym mieście delegacja działaczy związkowych oświaty reprezentujących Niemieckie Związki Zawodowe (GEW). Na czele delegacji z Niemiec stała pani Ingrid Haesler.

W programie pobytu gości z Niemiec było zwiedzanie miasta, zwłaszcza obiektów sportowych i rekreacyjnych - w tym także czynny udział poprzez miniturniej tenisa stołowego oraz korzystanie z pływalni Wodny Raj. W piątkowy wieczór w Pałacu Lacon ośmioosobową delegację Niemców podejmował kolacją Starosta Kazimierski Jan Nowak.

Sobotę Goście przeznaczyli na zwiedzanie Krakowa, zwłaszcza najważniejszych zabytków miasta. W Zajeździe Wiśniewskich w Kraśniowie spotkali się przy grilu z działaczami samorządowymi i oświatowymi oraz wójtem gminy Opatowiec Sławomirem Kowalczykiem.

Na wspólnych spotkaniach niemieccy związkowcy interesowali się problemami bytowymi, płacowymi i socjalnymi polskich pedagogów. Wymieniano się doświadczeniami w tym zakresie. Goście interesowali się też bogactwem naszego regionu, jakim jest rolnictwo a także bieżącą polityką, czyli zbliżającymi się wyborami prezydenckimi w Polsce.

ZP