Starostwo Powiatowe

Obchody Dnia Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych

MB

W ubiegłym tygodniu, w zajeździe Słonecznym w Donosach odbyły się tegoroczne uroczyste obchody Światowego Dnia Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych. Uczestniczyło w nich ok. 50 inwalidów, emerytów i rencistów.

Wśród zaproszonych gości byli m. in. wicestarosta kazimierski Michał Bucki, burmistrz MiG Kazimierza Wielka Adam Bodzioch oraz dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Bożena Pytel.

Przewodniczący Oddziału Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kazimierzy Wielkiej Wiesław Rębacz przypomniał, że obchodzone od prawie 60 lat święto ma swoje korzenie w Belgii, na pamiątkę tragedii w kopalni węgla kamiennego w Marcinelle kiedy to zginęło 262 górników. Podkreślił, że obchody święta mają na celu uświadomienie społeczeństwu obecności i roli osób niepełnosprawnych w codziennej egzystencji.

Były też wystąpienia przedstawicieli lokalnych samorządów: Adama Bodziocha i Michała Buckiego. Zwracając się do seniorów wicestarosta Michał Bucki życzył im przede wszystkim długich lat życia w dobrym zdrowiu, a także by spełniły się ich wszystkie marzenia.
Po części oficjalnej uczestnicy uroczystości zasiedli do wspólnego obiadu, a po obiedzie rozpoczęła się biesiada przy kawie ze wspólnym śpiewaniem znanych przebojów oraz tańcami przy akompaniamencie zespołu muzycznego.

ZP

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
More information Ok Decline