Majówka Rowerowa do Plechowa

Majowka Rowerowa

W ostatnią sobotę maja odbyła się II Kazimierska Rodzinna Majówka Rowerowa pod patronatem Księdza Biskupa Mariana Florczyka. Organizatorami majówki byli: Parafia Podwyższenia Krzyża Św., Starostwo Powiatowe, Burmistrz MiG, Policja, Straż Pożarna i Kazimierski Ośrodek Kultury.

Na szlak wyruszyło ponad 80 cyklistów, którym przewodzili Dziekan Dekanatu Kazimierskiego ks. kan. Janusz Mularz z księżmi wikariuszami Michałem i Mariuszem
oraz Burmistrz MiG Adam Bodzioch.

Ks. Dziekan potrafi zaskakiwać uczestników majówek oryginalnymi i dowcipnymi pomysłami. Na I majówce w ub. roku zaprezentował się na stacjonarnym rowerze treningowym, umieszczonym na... samochodzie dostawczym. W tym roku także zaskoczył - przyjechał na miejsce zbiórki stylową bryczką, zaprzężoną w dwa konie huculskie.
Wraz z nim przybył ks. Krzysztof Balcer – proboszcz z Kazimierzy Małej, który dokonał poświęcenia rowerów.
Po krótkiej modlitwie, ponad 80. osobowy peleton wyruszył do Odonowa. Po drodze owacyjnie witali rowerzystów mieszkańcy i przechodnie. W Odonowie pod figurą Matki Bożej Fatimskiej odmówiono krótką modlitwę wraz z mieszkańcami, którzy zgromadzili się tu - jak każdego majowego popołudnia - na tradycyjnej „majówce".

W II Rodzinnej Majówce Rowerowej udział wzięło ponad 80 kolarzy amatorów w wieku od 7 do 73 lat. Najmłodszymi uczestnikami byli: siedmioletni Maciek oraz ośmioletnie Gabrysia, Ola i Amanda. Najstarszym rowerzystą okazał sie 73. letni Stefan Jedynak z Wojciechowa, tuż za nim uplasował się 71. letni Mieczysław Hil z Chicago.

Z Odonowa peleton wyruszył przez Łyczaków i Plechówkę do Gorzkowa. W kościele
św. Małgorzaty miejscowy wikariusz ks. dr Tomasz Prędotka , odprawił dla rowerzystów tradycyjne nabożeństwo majowe. Wzmocnieni duchowo uczestnicy majówki udali się do Plechowa, gdzie w Centrum Integracji Wiejskiej odbyła się kończąca tegoroczną majówkę rodzinna biesiada przy grillu.

Tekst i zdjęcia Zdzisław Pilarski