Starostwo Powiatowe

Majówka Rowerowa do Plechowa

Majowka Rowerowa

W ostatnią sobotę maja odbyła się II Kazimierska Rodzinna Majówka Rowerowa pod patronatem Księdza Biskupa Mariana Florczyka. Organizatorami majówki byli: Parafia Podwyższenia Krzyża Św., Starostwo Powiatowe, Burmistrz MiG, Policja, Straż Pożarna i Kazimierski Ośrodek Kultury.

Na szlak wyruszyło ponad 80 cyklistów, którym przewodzili Dziekan Dekanatu Kazimierskiego ks. kan. Janusz Mularz z księżmi wikariuszami Michałem i Mariuszem
oraz Burmistrz MiG Adam Bodzioch.

Ks. Dziekan potrafi zaskakiwać uczestników majówek oryginalnymi i dowcipnymi pomysłami. Na I majówce w ub. roku zaprezentował się na stacjonarnym rowerze treningowym, umieszczonym na... samochodzie dostawczym. W tym roku także zaskoczył - przyjechał na miejsce zbiórki stylową bryczką, zaprzężoną w dwa konie huculskie.
Wraz z nim przybył ks. Krzysztof Balcer – proboszcz z Kazimierzy Małej, który dokonał poświęcenia rowerów.
Po krótkiej modlitwie, ponad 80. osobowy peleton wyruszył do Odonowa. Po drodze owacyjnie witali rowerzystów mieszkańcy i przechodnie. W Odonowie pod figurą Matki Bożej Fatimskiej odmówiono krótką modlitwę wraz z mieszkańcami, którzy zgromadzili się tu - jak każdego majowego popołudnia - na tradycyjnej „majówce".

W II Rodzinnej Majówce Rowerowej udział wzięło ponad 80 kolarzy amatorów w wieku od 7 do 73 lat. Najmłodszymi uczestnikami byli: siedmioletni Maciek oraz ośmioletnie Gabrysia, Ola i Amanda. Najstarszym rowerzystą okazał sie 73. letni Stefan Jedynak z Wojciechowa, tuż za nim uplasował się 71. letni Mieczysław Hil z Chicago.

Z Odonowa peleton wyruszył przez Łyczaków i Plechówkę do Gorzkowa. W kościele
św. Małgorzaty miejscowy wikariusz ks. dr Tomasz Prędotka , odprawił dla rowerzystów tradycyjne nabożeństwo majowe. Wzmocnieni duchowo uczestnicy majówki udali się do Plechowa, gdzie w Centrum Integracji Wiejskiej odbyła się kończąca tegoroczną majówkę rodzinna biesiada przy grillu.

Tekst i zdjęcia Zdzisław Pilarski

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
More information Ok Decline