Szalony Gang mistrzem Powiatowej Ligi Futsalu 2010/2011

Wiadomość wydrukowana ze strony www.echodnia.eu

piłka nożna - futsal, 23 marca 2011, 6:00

Adam LIGIECKI

Puchar Ligi pojechał do małopolskiego Witowa. Turniejowi patronowało "Echo Dnia”.

alt

Gangsterzy z pucharem - drużyna Szalonego Gangu wygrała w ładnym stylu kazimierską Powiatową Ligę Futsalu 2010/2011.

(Kazimierski Ośrodek Sportowy)

Złoto dla Gangsterów

Mistrzowski zespół Szalonego Gangu grał w składzie: Michał Bator, Damian Bienias, Marcin Ciemiera, Łukasz Dembowski, Jakub Jach, Mirosław Kusak, Piotr Piotrowski, Adam Sadowski, Michał Sambór, Dominik Sobczyk, Dawid Stasiewicz, Marcin Szafraniec, Grzegorz Toboła.

8920 minut biegania za piłką na parkiecie, blisko pół tysiąca zawodników, 1836 goli w siatce, tony emocji na trybunach - tak w największym skrócie można podsumować zakończoną właśnie kazimierską "halówkę”.

Koronę mistrza założył po raz pierwszy Szalony Gang. W Pucharze Ligi kazimierzanie okazali się... bardzo gościnni, oddając trofeum małopolskiej Witowiance Witów.

STRANIERI W CENIE

Zwycięstwo Gangsterów można uznać za niespodziankę, choć z drugiej był to najrówniej grający zespół w ekstralidze. Poniósł tylko dwie porażki, stracił najmniej bramek (34). W wielkim finale pokonał Lewarta Bejsce 2:0, a obie bramki na wagę tytułu zdobył Marcin Szafraniec.

Dodajmy, pińczowianin - gdyż o sile Szalonego Gangu stanowili w dużej mierze "stranieri” z Pińczowa. Popularny "Szafa” tworzył trzon drużyny, razem ze znanymi z występów w barwach Nidy na ligowych boiskach: Dominikiem Sobczykiem, Grzegorzem Tobołą oraz Marcinem Ciemierą, wybranym na najlepszego bramkarza turnieju.

PUCHAR DLA WITOWA

W czołówce tabeli uplasowały się także małopolski Dotyk, Złoty Team Broniszów, Juniorzy Starsi Sparty. Nie obronił tytułu ubiegłoroczny mistrz - Czarnocin. Szkoda, że lawina degradacji zmiotła tak zasłużone firmy w "halówce”, jak Gladiator Krzczonów i Wisła Opatowiec. W przyszłym sezonie będą grać w drugiej lidze, podobnie jak Włostowianka oraz Juniorzy Młodsi Sparty. Ich miejsce zajmą beniaminkowie: Topola, Rolmet, Polonia I Sędziszowice, Naprzód Skalbmierz.

W finale Pucharu Ligi, rozegranym w minioną niedzielę, Witowianka z małopolskiego Witowa pokonała Pływalnię KOS 6:4. Trzecie miejsce zajął Dotyk, po zwycięstwie nad Rolmetem 7:4. Najlepszym strzelcem tury pucharowej okazał się Maciej Przeniosło z Witowianki - 16 bramek.

REWIA GWIAZD

Kazimierska "halówka” to zabawka dla... dużych i małych mężczyzn. Najstarszy piłkarz turnieju, kazimierzanin Andrzej Piotrowski ma 52 lata; najmłodszy - Michał Śląski z Rachwałowianki liczy sobie dopiero 14 wiosen.
Atrakcją dla kibiców są również występy gwiazd. Na parkiecie kazimierskiej hali przy ulicy Kościuszki biegali za piłką zawodnicy znani z profesjonalnych ligowych boisk. Obok wymienionych wcześniej graczy Nidy Pińczów bramki strzelali między innymi: Robert Ciekalski, Wiesław Francuz, Michał Krzemiński, Łukasz Stępień, Sylwester Gorgoń, Paweł Radziszewski, Marcin Dudziński, Robert Banaszek, Mateusz Malara, Michał Puchała. Najwięcej - bombardierzy Patryk Klepacz oraz Przemysław Antos, którzy zdobyli tytuł króla strzelców pierwszej i drugiej ligi.

Liga w liczbach

Kazimierska Powiatowa Liga Futsalu 2010/2011 grała przez 123 dni - od 11 listopada do 13 marca. Rozegrano 223 mecze, z udziałem 37 drużyn i 481 zawodników. W sumie piłkarze biegali na parkiecie przez 8920 minut (blisko 150 godzin). Strzelili 1836 bramek, z czego 60 procent (1115) w drugiej lidze. Najwięcej goli zdobył Lewart Bejsce - 102, który odniósł także najwięcej zwycięstw - 10. Najmniej porażek ma na koncie Szalony Gang - tylko dwie, królem remisów jest Mlek-Pol - cztery. Najbardziej okazałe zwycięstwo odniósł Ogar Squad, gromiąc Dream Team 17:8. Nie lada wyczynem popisali się Patryk Klepacz (Lewart) i Wojciech Cygal (Rachwałowianka), strzelając... po osiem bramek w jednym spotkaniu!

VIP-Y I NAGRODY

Powiatowa Liga Futsalu ma już swoją renomę. Na uroczystym zakończeniu turnieju pojawił się pierwszy garnitur samorządowców regionu kazimierskiego: starostowie Jan Nowak i Michał Bucki, burmistrz Kazimierzy Wielkiej Waldemar Trzaska, przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Kuliś, wójt Bejsc Józef Zuwała. Razem z głównym organizatorem "halówki” Robertem Pleszyńskim wręczyli piłkarzom puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Impreza miała bogatą oprawę i - jak co roku - przyciągnęła tłumy fanów futbolu.