Święto Policji 2014

policjagal

W czwartek 24 lipca 2014 roku funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej uroczyście obchodzili swoje święto.

W uroczystości udział wzięli m.in. Pierwszy Zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach - mł. insp. Rafał Kochańczyk, przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego - Tadeusz Kowalczyk, Starosta Powiatu Kazimierskiego - Jan Nowak, Wicestarosta Powiatu Kazimierskiego - Michał Bucki, Przewodniczący Rady Powiatu Kazimierskiego - Marek Augustyn, Prokurator Rejonowy w Pińczowie - Jolanta Doroz, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej – st. kpt. Kazimierz Zabłotny, Z-ca Komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień w Busku Zdrój – mjr Waldemar Sroka, Burmistrz Miasta i Gminy w Kazimierzy Wielkiej - Tadeusz Knopek, Przewodniczący Rady Miejskiej w Kazimierzy Wielkiej - Andrzej Kuliś, Burmistrz Miasta i Gminy Skalbmierz - Michał Markiewicz, Wójt Gminy Bejsce - Józef Zuwała, Wójt Gminy Czarnocin – Maria Kasperek, Sekretarz Gminy Opatowiec – Hubert Krupa, Proboszcz Parafii Św. Jana Chrzciciela w Skalbmierzu, a zarazem kapelan policjantów KPP w Kazimierzy Wielkiej - ksiądz Marian Fatyga, Dziekan Dekanatu Kazimierskiego ksiądz kanonik Janusz Mularz, Prezes Koła Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Kazimierzy Wielkiej - Jerzy Bojanowicz, policjanci oraz pracownicy Policji.

Komendant Powiatowy Policji w Kazimierzy Wielkiej insp. Jakub Kosiń po przywitaniu zaproszonych gości podziękował policjantom za wzorową służbę. Ważnym punktem obchodów było wręczenie odznaczeń państwowych i resortowych wyróżnionym policjantom. Podczas uroczystości 22 policjantom mł. insp. Rafał Kochańczyk i insp. Jakub Kosiń wręczyli nominacje na wyższe stopnie policyjne. Mł. insp. Rafał Kochańczyk pogratulował odznaczonym i awansowanym, a także podziękował wszystkim policjantom za oddanie w służbie życząc jednocześnie samych sukcesów. Wyjątkowe były również życzenia przekazywane policjantom przez przybyłych gości, w imieniu których głos zabrali Przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Tadeusz Kowalczyk, Starosta Powiatu Kazimierskiego Jan Nowak, Prokurator Rejonowy w Pińczowie Jolanta Doroz, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej st. kpt. Kazimierz Zabłotny oraz Z-ca Komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień w Busku Zdrój – mjr Waldemar Sroka. Podczas uroczystości modlitwę w intencji policjantów i policjantek do patrona św. Michała odmówił kapelan ks. Marian Fatyga.

Ponadto w dniu 23 lipca 2014r podczas Wojewódzkich Obchodów Święta Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim Komendant Powiatowy Policji w Kazimierzy Wielkiej mł. insp. Jakub Kosiń otrzymał awans na stopień inspektora Policji.

Tekst - na podstawie materiałów KP Policji

Zdjęcia - Zdzisław Pilarski