kl

kongal

W dniu 11 grudnia 2014 r. uroczystą konferencją w Starostwie Powiatowym w Kazimierzy Wielkiej odbyło się podsumowanie Projektu  pn. „Lepsza przyszłość”.

Konferencję otworzyła Pani Bożena Pytel- Koordynator Projektu, która powitała przybyłych gości. Następnie głos zabrał Starosta Kazimierski Pan Jan Nowak, który pozytywnie ocenił realizację Projektu, podkreślając skuteczność prowadzonego w roku bieżącym wsparcia.

Koordynator Projektu krótko podsumowała realizację oraz osiągnięcia w ramach Projektu, który realizowany jest przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kazimierzy Wielkiej i współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W roku bieżącym do udziału w Projekcie spośród osób chętnych wyłoniono III grupy docelowe dla których przygotowano różne instrumenty aktywnej integracji, w tym bezpłatne kursy zawodowe oraz szkolenia:

- Grupa I - 18 osób niepełnosprawnych – Kurs „Kucharz małej gastronomii z elementami dietetyki”, szkolenia: „Warsztaty aktywnego poszukiwania pracy” i „Terapia psychospołeczna” oraz wyjazd na turnus rehabilitacyjny.

- Grupa II – 5 osób niepełnosprawnych- kurs „Nowoczesny sprzedawca z obsługą komputera i kas fiskalnych, szkolenia: „Terapia psychologiczna”, „Trening kompetencji i umiejętności społecznych, „Poradnictwo i wsparcie indywidualne oraz grupowe w zakresie podwyższania kompetencji życiowych i społeczno-zawodowych”.

- Grupa III - 3 osoby niepełnosprawne i 5 osób opuszczających pieczę zastępczą- kurs „Kosmetyczka z wizażem i stylizacją paznokci”, szkolenia: „Terapia psychologiczna”, „Trening kompetencji i umiejętności społecznych, „Poradnictwo i wsparcie indywidualne oraz grupowe w zakresie podwyższania kompetencji życiowych i społeczno-zawodowych”.

Łącznie w 2014 roku bezpłatnym wsparciem objętych zostało 31 osób.                                      Z prowadzonego bieżącego monitoringu, indywidualnych rozmów z uczestnikami oraz bezpośredniej obserwacji wynika, że udział w Projekcie wpłynął pozytywnie na wzrost aktywności społecznej i zawodowej oraz integrację ze społeczeństwem. Dodatkowo poprzez zrealizowanie w/w kursów i szkoleń uczestnicy Projektu podnieśli swoje umiejętności zawodowe oraz umożliwiono im zdobycie nowych, dodatkowych kwalifikacji, co zostało potwierdzone stosownymi zaświadczeniami i certyfikatami.

Uczestnicy Projektu podziękowali kwiatami Staroście oraz Zespołowi Projektowemu za otrzymaną pomoc i otrzymywane wsparcie podczas realizacji projektu.

Część oficjalną uświetnił pokaz multimedialny przygotowany przez Zespół Projektowy z przebiegu realizacji Projektu. Uczestnicy mogli przypomnieć sobie wszystkie etapy Projektu „ Lepsza przyszłość” i powspominać miłe chwile.

Opracował : Zespół Projektowy

sbrr