PIERWSZA DAMA ANNA KOMOROWSKA W KAZIMIERZY WIELKIEJ

AKomorowskagal

We wtorek 14 kwietnia Kazimierza Wielka gościła przez kilka godzin Pierwszą Damę RP, małżonkę Prezydenta Bronisława Komorowskiego – Annę. Przybyła Ona na zaproszenie powstałego w ostatnich tygodniach stowarzyszenia Kazimierskich Kobiet Kreatywnych oraz Burmistrza Miasta i Gminy - Adama Bodziocha. Spotkanie odbyło się w zrekonstruowanym Pałacu Lacon i zgromadziło około 150 osób - członkiń KKK, Kół Gospodyń Wiejskich oraz zaproszonych gości. Pani Prezydentowej towarzyszyły: poseł na Sejm Marzena Okła-Drewnowicz, przewodnicząca Rady Miasta Kielce Joanna Winiarska, wojewoda Bożentyna Pałka-Koruba. Kazimierskie władze samorządowe reprezentował - obok gospodarza spotkania Adama Bodziocha - starosta Jan Nowak.

Szefowa stowarzyszenia Kazimierskich Kobiet Kreatywnych Marzena Głowacka przedstawiła zebranym cele i założenia działalności KKK. Jest to m. in. aktywizacja kobiet poprzez wykorzystanie pomysłów i wymianę doświadczeń - także z kobietami tzw. trzeciego wieku, tworzenie nowych miejsc pracy poprzez samozatrudnienie i mikroprzedsiębiorczość.

Zabierając głos Pierwsza Dama w pełni poparła powołanie KKK. Z przekonaniem i wiarą stwierdziła, że po tym udanym pierwszym kroku pójdą następne. Że wspólne działanie na rzecz lokalnej społeczności może dawać spełnienie także własnych ambicji.

W swym wystąpieniu - oraz odpowiadając na pytania z sali - Pani Prezydentowa okazała się osobą miła i bezpośrednią, a przy tym dowcipną i błyskotliwą, wzbudzając celnymi puentami uśmiech wśród zebranych pań i rozładowując napiętą w pierwszych minutach atmosferę.

Na spotkaniu zabrał też głos Starosta Kazimierski Jan Nowak. Gratulował paniom z KKK udanego startu i życzył osiągnięć w ich działalności i życiu osobistym. Pierwszą część wizyty Pierwszej Damy zakończyły barwne i wzruszające występy dzieciaczków z przedszkola Parkowe Skrzaty.

Druga część pobytu Anny Komorowskiej w Kazimierzy Wielkiej miała miejsce
w Kazimierskim Ośrodku Kultury. W spotkaniu uczestniczyli pracownicy KOK oraz panie
z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu województwa świętokrzyskiego, które reprezentowały: Stowarzyszenie Gorzyczanie z Sercem dla Ludzi z gminy Samborzec, Koło Gospodyń Wiejskich z Woli Jachowej z gminy Górno, Koło Gospodyń Wiejskich „Góreczczanki”
z gminy Wiślica oraz Koło Gospodyń Wiejskich i zespół „Witosławianki” z gminy Waśniów.

Były występy artystyczne zespołów ludowych oraz wspólne śpiewanie - a na zakończnie wizyty Dostojnego Gościa - wspólne pamiątkowe zdjęcia.

Tekst Zdzisław Pilarski

Zdjęcia Dorota i Zdzisław Pilarscy

Wszystkie zdjęcia na stronie www.pilarscy.eu