W ramach "Programu rozwoju gminnej i powiatowej struktury drogowej na lata 2016 - 2019", 1 czerwca br. rozpoczęły się prace związane z przebudową dwóch odcinków dróg powiatowych: drogi nr 0530T z Kazimierzy Wielkiej do Odonowa od wylotu ulicy Jachimowskiego (obok wylęgarni) do skrzyżowania w Odonowie (obok sklepu) i dalej drogi nr 0531T Odonów - Łyczaków do wylotu drogi z Nowego Odonowa (za szkołą).
Zakres prac obejmuje:
- wykonanie nowej nawierzchni na jezdni o łącznej długości 1781 mb
  i szerokości 6 i 5,5 mb wraz z poboczem jednostronnym o szer. 0,75 mb
- wykonaniem chodnika o szerokości 1,5 - 2 mb na długości 1759 mb
- przebudowę 4 skrzyżowań
- przebudowę 75 zjazdów publicznych i prywatnych oraz zatok
- przebudowę kanalizacji burzowej w Odonowie
- przesunięcie słupów oświetlenia ulicznego.
Całkowity koszt zadania wyniesie 891 120 zł, z czego 50 %, tj. 445 560 zł pokryte zostanie z budżetu państwa, zaś pozostałą kwotę wyasygnują kazimierskie samorządy - powiatowy i gminny, po 222 780 zł.
Wykonawcą generalnym jest kielecki oddział stołecznej firmy SKANSKA S. A.
Zakończenie prac przewidywane jest na 30 września br.

modern 1

modern 2