Trzy starty - trzy zwycięstwa. Kolejny rozdział sportowej sagi Andrzeja Szczepanika

Szczepanik3.3

Niespełna miesiąc temu, 31 maja  pisałem na stronie Powiatu o ostrym wejściu kazimierskiego sportowca amatora Andrzeja Szczepanika w nowy sezon. Dziś mogę z satysfakcją stwierdzić, że Andrzej w miarę upływu czasu "rozkręca się" coraz bardziej.
Dowody?  Już 4 czerwca startował w świętokrzyskim Piekoszowie w wyścigu kolarskim MTB Cross Maraton, gdzie w kategorii Family na dystansie 24 km i przewyższeniach 289 m zajął pierwsze miejsce.
Drugi start Andrzeja Szczepanika miał miejsce 12 czerwca w podlaskim Augustowie w triatlonie, który przy wszechstronności Andrzeja stał się jego specjalnością. W pięknych akwenach Pojezierza Augustowskiego i na kolarskich trasach w słynnej Dolinie Rospudy "roznosił" dosłownie konkurentów, a w finałowej konkurencji - biegu na 10 km rozgrywanym na ścieżkach rowerowych dopełnił formalności i zajął w swej kategorii wiekowej zdecydowanie I miejsce.
Na tym nie koniec. Tydzień później, 19 czerwca szalał na drugim krańcu Polski - w Górach Stołowych, w Radkowie. Pierwszy etap triatlonu rozgrywanego w kategorii "GARMIN", to pływanie w górskim jeziorze na dystansie 950 m. Osiągnął tu niezły czas - 18 minut. Potem strefa zmian sprzętu i stroju i kolarski wyścig na dystansie 45 km, obfitujący w naturalne w Górach Stołowych ostre podjazdy, zjazdy i mnóstwo zakrętów. Zawody odbywały się po ulewnym deszczu, było ślisko, więc strome zjazdy wymagały nie lada umiejętności a zwłaszcza ostrożności. Andrzej ukończył ten etap w znakomitej kondycji i przede wszystkim szczęśliwie, bowiem wielu konkurentów miało upadki, kraksy i nie obyło się bez interwencji pogotowia. Ostatni etap - bieg na 10,5 km był tylko formalnością, choć rozgrywany był na trasie położonej w dolinie, przy bardzo dużej wilgotności spowodowanej wcześniejszą ulewą.
I tu Andrzej w swej kategorii wiekowej zajął I miejsce, a ogólnie - wśród wszystkich startujących - zawodowców i amatorów, młodzieży, dorosłych i oldboyów, przesunął się z miejsca 216-go na 50!
To oczywiście nie koniec. Najbliższe starty Andrzeja Szczepanika, to Blachownia k. Częstochowy, Skarżysko Kamienna, Białystok i Elbląg. Będzie o czym pisać za miesiąc !

Tekst Zdzisław Pilarski
Zdjęcia autora i archiwum p. Szczepanika