Starostwo Powiatowe

Trzy starty - trzy zwycięstwa. Kolejny rozdział sportowej sagi Andrzeja Szczepanika 

 

Szczepanik3.3

 

 Niespełna miesiąc temu, 31 maja  pisałem na stronie Powiatu o ostrym wejściu kazimierskiego sportowca amatora Andrzeja Szczepanika w nowy sezon. Dziś mogę z satysfakcją stwierdzić, że Andrzej w miarę upływu czasu "rozkręca się" coraz bardziej.
Dowody?  Już 4 czerwca startował w świętokrzyskim Piekoszowie w wyścigu kolarskim MTB Cross Maraton, gdzie w kategorii Family na dystansie 24 km i przewyższeniach 289 m zajął pierwsze miejsce.
Drugi start Andrzeja Szczepanika miał miejsce 12 czerwca w podlaskim Augustowie w triatlonie, który przy wszechstronności Andrzeja stał się jego specjalnością. W pięknych akwenach Pojezierza Augustowskiego i na kolarskich trasach w słynnej Dolinie Rospudy "roznosił" dosłownie konkurentów, a w finałowej konkurencji - biegu na 10 km rozgrywanym na ścieżkach rowerowych dopełnił formalności i zajął w swej kategorii wiekowej zdecydowanie I miejsce.
Na tym nie koniec. Tydzień później, 19 czerwca szalał na drugim krańcu Polski - w Górach Stołowych, w Radkowie. Pierwszy etap triatlonu rozgrywanego w kategorii "GARMIN", to pływanie w górskim jeziorze na dystansie 950 m. Osiągnął tu niezły czas - 18 minut. Potem strefa zmian sprzętu i stroju i kolarski wyścig na dystansie 45 km, obfitujący w naturalne w Górach Stołowych ostre podjazdy, zjazdy i mnóstwo zakrętów. Zawody odbywały się po ulewnym deszczu, było ślisko, więc strome zjazdy wymagały nie lada umiejętności a zwłaszcza ostrożności. Andrzej ukończył ten etap w znakomitej kondycji i przede wszystkim szczęśliwie, bowiem wielu konkurentów miało upadki, kraksy i nie obyło się bez interwencji pogotowia. Ostatni etap - bieg na 10,5 km był tylko formalnością, choć rozgrywany był na trasie położonej w dolinie, przy bardzo dużej wilgotności spowodowanej wcześniejszą ulewą.
I tu Andrzej w swej kategorii wiekowej zajął I miejsce, a ogólnie - wśród wszystkich startujących - zawodowców i amatorów, młodzieży, dorosłych i oldboyów, przesunął się z miejsca 216-go na 50!
To oczywiście nie koniec. Najbliższe starty Andrzeja Szczepanika, to Blachownia k. Częstochowy, Skarżysko Kamienna, Białystok i Elbląg. Będzie o czym pisać za miesiąc !

 

Tekst Zdzisław Pilarski
Zdjęcia autora i archiwum p. Szczepanika

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
More information Ok Decline