Starostwo Powiatowe

VII TARGI EDUKACJI I PRACY W CUDZYNOWICACH

VII targi Pracy Cudzynowice

  W Zespole Szkół Rolniczych w Cudzynowicach 31 maja 2017r. odbyły się VII Targi Edukacji i Pracy organizowane przez Punkt Pośrednictwa Pracy w Kazimierzy Wielkiej i Świętokrzyską Wojewódzką Komendę Ochotniczych Hufców Pracy w Kielcach. Przedsięwzięcie odbyło się w ramach utrzymania rezultatów projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Europejskiego.

Uroczystego otwarcia Targów Edukacji i Pracy dokonał pośrednik pracy Renata Kania. Następnie zabrał głos Komendant ŚWK OHP Jacek Sabat, Starosta Kazimierski Jan Nowak, Burmistrz Miasta i Gminy w Kazimierzy Wielkiej Adam Bodzioch, oraz Dyrektor ZSR w Cudzynowicach Jacek Nowak.

Swoją obecnością zaszczycili: Komendant ŚWK OHP Jacek Sabat, Dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Kielcach Jarosław Staciwa, Starosta Powiatu Kazimierskiego Jan Nowak, Wicestarosta Michał Bucki, Burmistrza Miasta i Gminy Kazimierzy Wielkiej Adam Bodzioch, Komendant 13-7 Hufca Pracy w Pińczowie Fryderyk Wywiał , Major Przemysław Zaczek, podporucznik Tomasz Olszewski z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Busku Zdroju, starszy specjalista Okręgowego Inspektoratu Pracy w Kielcach Stanisław Golmento, przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej  sierżant sztabowy Sławomir Fudala, kierownik placówki  KRUS w Kazimierzy Wielkiej Adrian Ścipiór, Barbara Trzepatowska przedstawiciel z działu prewencji KRUS W Kazimierzy Wielkiej. Dyrektorzy szkół: Jacek Nowak Dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych z Cudzynowic, Andrzej Kowalik Zastępca Dyrektora Zespołu Szkół Rolniczych w Cudzynowicach, Renata Antos z Policealnej Szkoły Medycznej w Morawicy, Waldemar Kletschka Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Cudzynowicach.

W targach wzięło udział kilkunastu wystawców i zebrano ok. 120 ofert pracy. Pracodawcy dysponowali ofertami pracy w branżach tj.: rolnictwie, ogrodnictwie, handlu, opiece, oraz      w usługach.

Swoje stoiska zaprezentowały następujące firmy i instytucje oraz szkoły: Punkt Pośrednictwa Pracy w Kazimierzy Wielkiej, Młodzieżowe Centrum Kariery w Pińczowie i Busku Zdroju,  Mobilne Centrum Informacji Zawodowej w Kielcach,13-7 Hufiec Pracy w Pińczowie, Państwowa Inspekcja Pracy w Kielcach, Powiatowy Urząd Pracy w Kazimierzy Wielkiej, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Busku Zdroju, Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach, Komenda Powiatowa Policji w Kazimierzy Wielkiej, KRUS w Kazimierzy Wielkiej, Liceum Ogólnokształcące w Kazimierzy, Zespół Szkół Rolniczych   w Cudzynowicach, Zespół Szkół Zawodowych w Skalbmierzu, Zespół Szkół Zawodowych    w Odonowie, Policealna Szkoła Medyczna w Morawicy, Spółdzielnia Producentów Warzyw i Owoców „Sielec”, Promedica 24, AB Job Service Polska, Biuro Podróży „Sebastian” w Kazimierzy Wielkiej.

To już siódme przedsięwzięcie o takim charakterze w powiecie kazimierskim, skierowane do młodzieży, która stoi przed wyborem dalszej drogi kształcenia, a także do osób poszukujących zatrudnienia oraz osób bezrobotnych. Osoby poszukujące pracy mogły otrzymać oferty pracy krótkoterminowej i stałej. Instytucje współpracujące z Ochotniczymi Hufcami Pracy prezentowały swoją ofertę szkoleniowo - edukacyjną, a także świadczyły porady z zakresu prawa pracy.

Podczas trwania Targów doradcy zawodowi z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Kielcach przeprowadzili warsztaty dla uczniów klasy gimnazjalnej. Młodzież dowiedziała się jakie usługi świadczą jednostki OHP i z jakich mogą skorzystać.

Organizacje Targów Edukacji i Pracy poparto szeroko zakrojoną akcją promocyjną. Rozwieszono plakaty rozdano wiele ulotek, informacje o Targach znalazła się w lokalnej prasie (Echu Dnia) oraz na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy w Kazimierzy Wielkiej i  Zespołu Szkół Rolniczych w Cudzynowicach .

Tekst Renata Kania

Zdjęcia Łukasz Gądzik i Monika Mrozik

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
More information Ok Decline