Szkoła otwarta, innowacyjna i kreatywna,

AnitaDryja

wspierająca i rozwijająca talenty swoich uczniów poprzez realizację ciekawych pomysłów, projektów i innowacji a także współpracę z instytucjami, pracodawcami , uczelniami -

tak  nauczyciele, uczniowie i absolwenci szkoły wspierani przez Radę Rodziców przedstawili odonowską szkołę 27maja podczas dnia otwartego.

Potwierdzeniem aktywności szkoły w sferze edukacji byli obecni w tym dniu goście:

Przedstawiciele służb mundurowych :

Wojskowej Komendy Uzupełnień w Busku Zdroju, którą reprezentował zastępca komendanta - mjr Mirosław Smerdzyński,

Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej na czele z Komendantem kom. Piotrem Węglińskim,

Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej z Komendantem kpt. Krzysztofem Zabłotnym

oraz przedstawiciele Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa im. Prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach.

Aplikującym o przyjęcie do szkoły gimnazjalistom z Kazimierzy Wielkiej, Wielgusa, Topoli, Skalbmierza, Opatowca, Czyżowic, Cieszków, Proszowic, Działoszyc, Racławic, Klimontowa, Złotej i Koszyc zaprezentowano ciekawy program, między innymi  pokazy przygotowane w trakcie zwiedzania szkoły.

Ukazując bazę dydaktyczną szkoły: pracownie komputerowe, audiowizualną pracownię językową, mobilną pracownię komputerową, pracownie matematyczną, biologiczno-chemiczną, kompleks sportowy: siłownię, strzelnice i salę gimnastyczną  przedstawiono równocześnie perspektywy dalszego kształcenia i możliwości wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce.

Zwiedzający z zainteresowaniem obserwowali możliwości wykorzystania wiedzy informatycznej na pokazie robotów przygotowanym przez pracownika wydziału informatyki  WSEiP.

Pokaz wizażu i stylizacji w wykonaniu pracowników wydziału kosmetologii WSEiP zaciekawił nie tylko uczniów ale również nauczycieli.

Hitem dla przyszłych hotelarzy był pokaz i degustacja cocktaili ze świeżych owoców i lodów  przyrządzanych przez barmanów z Pensjonatu Zamek Dersława i Restauracji Cynamon w Busku Zdroju, który odbył się w pracowni hotelarstwa. Coctaile i soft drinki były oczywiście bezalkoholowe.

Na placu szkolnym można było również zapoznać się z nowoczesnym sprzętem ratowniczym, strażackim  prezentowanym przez oddział z Komendy Powiatowej PSP w Kazimierzy Wielkiej  a także  funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej.

Na wspólnym spotkaniu na sali gimnastycznej podziwiano pokaz musztry wykonany przez uczniów klas mundurowych  I i II Liceum Ogólnokształcącego przygotowany i koordynowany przez mjr Mirosława Smerdzyńskiego.

Następnie, w trakcie obrad „Szkolnej komisji rekrutacyjnej”, która składała się z absolwentów i nauczyciela wychowania fizycznego,  publiczność miała okazję podziwiać niezwykłe talenty  ubiegających się o przyjęcie do szkoły.

Popisy wokalne Anity Dryja, taniec Electric Boogie w wykonaniu Piotra Zaroda, humorystyczne naśladowanie głosów przez Mateusza Marca, Mateusza Grzyba, Piotra Kulińskiego,  pokazy  sztuk  walki Michała  Boryki - Jiu-Jitsu i Klaudii Kowal –Kin Jitsu - karate, talent aktorski i taniec z filmu Dirty Dancing w wykonaniu Wojtka Breksy i Alberta  Zaparta , nagłośnienie i mix muzyki w wykonaniu Marcina Zaroda oraz żonglowanie piłką zaprezentowane przez Dominika Jaworskiego i Piotra Chećko, docenione zostały   gromkimi brawami publiczności.

W tej sytuacji werdykt komisji mógł być tylko jeden, optymistyczny – wszyscy zostali przyjęci.

Pełny wrażeń dzień zakończył się wspólnym piknikiem na placu szkolnym.

Poczęstunek przygotowywali nauczyciele wspólnie z uczniami.

To dewiza odonowskiej szkoły – wspólna praca nauczycieli, uczniów  wspierana przez rodziców  - dla dobrej przyszłości szkoły.

KlaudiaKowal komendanciKPPiKPPSP optymistycznehaslo

pikniknaplacuszkolnym PiotrZarod pokazidegustacja