Starostwo Powiatowe

Szkoła otwarta, innowacyjna i kreatywna,

AnitaDryja

wspierająca i rozwijająca talenty swoich uczniów poprzez realizację ciekawych pomysłów, projektów i innowacji a także współpracę z instytucjami, pracodawcami , uczelniami -

tak  nauczyciele, uczniowie i absolwenci szkoły wspierani przez Radę Rodziców przedstawili odonowską szkołę 27maja podczas dnia otwartego.

Potwierdzeniem aktywności szkoły w sferze edukacji byli obecni w tym dniu goście:

Przedstawiciele służb mundurowych :

Wojskowej Komendy Uzupełnień w Busku Zdroju, którą reprezentował zastępca komendanta - mjr Mirosław Smerdzyński,

Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej na czele z Komendantem kom. Piotrem Węglińskim,

Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej z Komendantem kpt. Krzysztofem Zabłotnym

oraz przedstawiciele Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa im. Prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach.

 Aplikującym o przyjęcie do szkoły gimnazjalistom z Kazimierzy Wielkiej, Wielgusa, Topoli, Skalbmierza, Opatowca, Czyżowic, Cieszków, Proszowic, Działoszyc, Racławic, Klimontowa, Złotej i Koszyc zaprezentowano ciekawy program, między innymi  pokazy przygotowane w trakcie zwiedzania szkoły.

Ukazując bazę dydaktyczną szkoły: pracownie komputerowe, audiowizualną pracownię językową, mobilną pracownię komputerową, pracownie matematyczną, biologiczno-chemiczną, kompleks sportowy: siłownię, strzelnice i salę gimnastyczną  przedstawiono równocześnie perspektywy dalszego kształcenia i możliwości wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce.

Zwiedzający z zainteresowaniem obserwowali możliwości wykorzystania wiedzy informatycznej na pokazie robotów przygotowanym przez pracownika wydziału informatyki  WSEiP.

Pokaz wizażu i stylizacji w wykonaniu pracowników wydziału kosmetologii WSEiP zaciekawił nie tylko uczniów ale również nauczycieli.

Hitem dla przyszłych hotelarzy był pokaz i degustacja cocktaili ze świeżych owoców i lodów  przyrządzanych przez barmanów z Pensjonatu Zamek Dersława i Restauracji Cynamon w Busku Zdroju, który odbył się w pracowni hotelarstwa. Coctaile i soft drinki były oczywiście bezalkoholowe.

Na placu szkolnym można było również zapoznać się z nowoczesnym sprzętem ratowniczym, strażackim  prezentowanym przez oddział z Komendy Powiatowej PSP w Kazimierzy Wielkiej  a także  funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej.

Na wspólnym spotkaniu na sali gimnastycznej podziwiano pokaz musztry wykonany przez uczniów klas mundurowych  I i II Liceum Ogólnokształcącego przygotowany i koordynowany przez mjr Mirosława Smerdzyńskiego.

Następnie, w trakcie obrad „Szkolnej komisji rekrutacyjnej”, która składała się z absolwentów i nauczyciela wychowania fizycznego,  publiczność miała okazję podziwiać niezwykłe talenty  ubiegających się o przyjęcie do szkoły.

Popisy wokalne Anity Dryja, taniec Electric Boogie w wykonaniu Piotra Zaroda, humorystyczne naśladowanie głosów przez Mateusza Marca, Mateusza Grzyba, Piotra Kulińskiego,  pokazy  sztuk  walki Michała  Boryki - Jiu-Jitsu i Klaudii Kowal –Kin Jitsu - karate, talent aktorski i taniec z filmu Dirty Dancing w wykonaniu Wojtka Breksy i Alberta  Zaparta , nagłośnienie i mix muzyki w wykonaniu Marcina Zaroda oraz żonglowanie piłką zaprezentowane przez Dominika Jaworskiego i Piotra Chećko, docenione zostały   gromkimi brawami publiczności.

W tej sytuacji werdykt komisji mógł być tylko jeden, optymistyczny – wszyscy zostali przyjęci.

Pełny wrażeń dzień zakończył się wspólnym piknikiem na placu szkolnym.

Poczęstunek przygotowywali nauczyciele wspólnie z uczniami.

To dewiza odonowskiej szkoły – wspólna praca nauczycieli, uczniów  wspierana przez rodziców  - dla dobrej przyszłości szkoły.

 KlaudiaKowal komendanciKPPiKPPSP optymistycznehaslo

pikniknaplacuszkolnym PiotrZarod pokazidegustacja

pokazmusztry pokazPSPwKW pokazwizazu

ponad200gimn prezentacjaPSP prezentacjasprzetu

wejscie

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
More information Ok Decline