23 maja 2011 roku był „Dniem Otwartym” w Zespole Szkół Rolniczych w Cudzynowicach. W tym dniu gimnazjaliści, zaproszeni goście i wszyscy, którzy mieli ochotę odwiedzić szkołę, mogli się przekonać, jaka ta szkoła jest naprawdę.

Gimnazjaliści zapoznali się z bogatą ofertą edukacyjną szkoły uczestnicząc w prezentacjach poszczególnych kierunków. Hitem okazało się nowootwarte Technikum Urządzeń i Instalacji Energetyki Odnawialnej – kierunek dający zawód, na który zapotrzebowanie zwiększa się z każdym rokiem.

Atrakcyjne spotkania z wizażystką, która podczas wykonywania makijażu przedstawiła zasady tej sztuki a także wyjątkowo ciekawy pokaz robotów LEGO i zajęcia poprowadzone przez gości z Uniwersytetu Ekonomicznego – słynnej krakowskiej uczelni współpracującej z ZSR, wszystko to sprawiło,  iż poczęstunek w szkolnej kawiarence wszystkim bardzo smakował.

Podczas części oficjalnej, którą swoją obecnością zaszczycili dyrektorzy gimnazjów, sponsorzy a nawet sam starosta powiatu kazimierskiego – Jan Nowak, gimnazjaliści otrzymali nagrody zdobyte w licznych konkursach organizowanych przez Zespół Szkół Rolniczych.

Konkurs organizowany przez Szkolny Klub Przedsiębiorczości działający przy ZSR wraz ze Starostwem Powiatowym w Kazimierzy Wielkiej i Punktem Pośrednictwa Pracy wyłonił zwycięzcę -Przedsiębiorcze Gimnazjum Powiatu Kazimierskiego – gimnazjum z Wielgusa. Trzyosobowy zespół reprezentujący to gimnazjum w konkursie, otrzymał wspaniałe nagrody rzeczowe ufundowane przez Pana Starostę Jana Nowaka i osobiście przez samego starostę wręczone. Nagrody dla gimnazjum z Cieszków, które zajęło drugie miejsce, ufundowała Pani Renata Kania – przedstawiciel Powiatowego punktu Pośrednictwa Pracy, a dla gimnazjum Z Kazimierzy Wielkiej za trzecie miejsce – Pan Jacek Nowak – dyrektor ZSR.

I Mistrzostwa Gimnazjów o Puchar Prezesa ULKS Tempo Cudzynowice.

Udział wzięło 6 gimnazjów, wystąpiło łącznie 471 uczniów  w konkurencjach: piłka nożna, piłka koszykowa, piłka siatkowa, tenis stołowy, taniec. Pierwsze miejsce zajęło gimnazjum z Kazimierzy Wielkiej- 102 pkt, drugie gimnazjum z Koszyc – 75 pkt, trzecie gimnazjum z Opatowca – 70 pkt, czwarte  gimnazjum ze Skalbmierza – 61 pkt, piąte gimnazjum z Wielgusa – 37 pkt, szóste gimnazjum Cieszkowy.

Podczas imprezy nie zabrakło oczywiście mediów. Pan redaktor Adam Ligiecki fachowym okiem śledził całe wydarzenie - skrzętnie notował ważne słowa i fotografował istotne momenty.

Kiedy uroczyste przedpołudnie dobiegło końca, wszyscy bardzo zadowoleni prowadzili ożywione rozmowy korzystając z pięknej pogody. Gimnazjaliści niechętnie opuszczali mury Zespołu Szkół Rolniczych chwaląc udany Dzień Otwarty i obiecując powrót po wakacjach.