Starostwo Powiatowe

Sukces jest wynikiem właściwej decyzji” pod takim hasłem zorganizowano w 28 maja 2013 r. dzień otwarty w skalbmierskim „Mechaniku”.

skalbmierz skalbmierz2

            Od samego rana trwały przygotowania do przyjęcia gości z okolicznych gimnazjów, którzy mogli obejrzeć bogato wyposażone sale lekcyjne, hale warsztatowe, brać udział w atrakcjach i zabawach przygotowanych na ten dzień. A co młodzieży podobało się najbardziej? Nie zdziwiliśmy się, bo właśnie hale warsztatowe z pokazami tematycznymi. Gimnazjaliści chętnie sięgali po różne narzędzia chcąc sprawdzić swoje umiejętności techniczne, szczególnie dziewczęta nie dawały chłopcom za wygraną i wiodły prym.

Główna część imprezy odbyła się na sali gimnastycznej. W części artystycznej nie zabrakło konkursów o tematyce technicznej i pokazów umiejętności naszych uczniów, którzy potrafią nie tylko naprawić samochód ale również wytańczyć walca czy wygrać poloneza… na akordeonie. W wyborze swojego wymarzonego zawodu gimnazjalistów wspierała Cyganka, bo kto inny - jak nie Cyganka prawdę powie.

Firmy współpracujące ze szkołą to jest: piekarnia „Żurek”, bar „Fuks”, bar „U Kargula” i stolarnia Sydoryk zaprezentowały swoje wyroby wzbogacając naszą imprezę. Uczennice z klas wielozawodowych wykazały się umiejętnościami przygotowując własnoręcznie przepyszne słodkości. Kolorowe stoiska przyciągnęły uwagę młodzieży, a szczególnie można było podziwiać wystawę ekologiczną zorganizowaną przez uczniów, wśród której wyróżniały się dorodne warzywa i owoce ze Spółdzielni Producentów z Sieleca.

Mimo nie przychylnej pogody dużą atrakcją był pokaz sprzętu strażackiego i umiejętności strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Skalbmierzu. Na podkreślenie zasługuje fakt, iż spora grupa młodszych strażaków jest uczniami bądź absolwentami naszej szkoły i z wielkim zaangażowaniem działają w szeregach staży.

Zadowoleni gimnazjaliści stwierdzili, że chcą się uczyć właśnie w takiej szkole, bo dobry zawód jaki można tu zdobyć jest przepustką do lepszego jutra.

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
More information Ok Decline