Starostwo Powiatowe

Zaproszenie na Festyn Zdrowia w Zespole Szkół Zawodowych w Odonowie

– 7 czerwca 2013 r. od godziny 10:30

 odonow

Patronat honorowy:

 herby

Opieka medialna:

radio

Finał ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Czas na zdrowie” tuż, tuż…

 logofestyn

 

Festyn Zdrowia w Odonowie został zaplanowany na dzień 7 czerwca 2013 r.

Zaczynamy o godzinie 10.30. Scenariusz festynu obfituje w wiele atrakcji, m.in. konkursy, wspólne zabawy ruchowe dla młodzieży i dorosłych, degustację potraw wykonanych z produktów ekologicznych i udział znakomitych gości. Jednym z głównych punktów programu jest pokaz serii filmów edukacyjnych pt. „Śmietnik w mojej głowie”. Filmy, powstałe w konsultacji ze specjalistami z ośrodków naukowych i uczelni wyższych, w lekki, zabawny sposób mówią o stereotypach funkcjonujących w społeczeństwie oraz sposobach ich przełamywania. Pozwalają na zrozumienie problematyki przez widzów należących do różnych grup wiekowych.

Wyjątkową atrakcją będzie pokaz kulinarny Kuchni Kuronia wykonany przez Jana Kuronia.

Uczestnikiem czerwcowego Festynu Zdrowia może być każdy. Organizatorzy serdecznie zapraszają w dniu 7 czerwca 2013 r. do Szkoły w Odonowie uczniów, ich rodziny, znajomych i mieszkańców okolicznych miejscowości. Warto wspólnie podjąć trud przestrzegania zasad zdrowego stylu życia i wspierać młodzież w realizacji tak wartościowych projektów.

 

 festyn1festyn2

 

Jasiek Kuroń – Mistrz Kuchni młodego pokolenia rodziny Kuroniów. Zdobył praktyki, pracując w restauracjach w Polsce, Hiszpanii, we Włoszech oraz na Ukrainie.

Po Ojcu - Macieju Kuroniu - odziedziczył niebanalne poczucie smaku, umiejętność odnajdywania nowych rozwiązań w połączeniu z wyraźnie wyczuwalną nutą tradycji. Specjalizuje się w daniach z ryb i owoców morza, kuchni polskiej, śródziemnomorskiej oraz fantastycznych daniach z grilla. Dzięki rodzinnej tradycji kulinarnej, gotowanie przez Jaśka to nie tylko rozkosz dla podniebienia, ale również ogrom serca, pasji i ciekawych historii.

Aktywnie wspierający kampanie społeczne m.in. spożycia produktów regionalnych (w tym ryb – pstrąga – „Teraz Pstrąg” i karpia „Karpik”) oraz kampanie Banków Żywności dot. niemarnowania żywności. Ekspert smaku portalu e-vive.pl, specjalista kulinarny w miesięczniku „Dziecko”i prowadzący kącik kulinarny w „Pytaniu na Śniadanie”. Programy prowadzone przez Jaśka nadawane są nadal w programie Kuchnia.tv. Właściciel Kuchni Kuronia i inicjator kampanii „Żyj zdrowo, jedz z głową!”.

 

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
More information Ok Decline