Starostwo Powiatowe

Dzień otwarty w Odonowie 2013

odonow1

 

„ Profesjonalnie i na wesoło, kocham Cię Szkoło”

Pokonując przeszkody związane z niesprzyjającymi warunkami pogodowymi w dniu

12 czerwca, Szkołę w Odonowie odwiedziło ponad 200 gimnazjalistów z powiatu kazimierskiego i proszowickiego. Każdą grupę w progu szkoły witał Miś Logiś, który przekazywał gimnazjalistów pod opiekę wyspecjalizowanym uczniom – przewodnikom. Gimnazjaliści otrzymali kolorowe identyfikatory, każda grupa wyróżniała się innym kolorem.

Hasło przewodnie tegorocznego Dnia Otwartego ZSZ w Odonowie to „Profesjonalnie i na wesoło, kocham Cię Szkoło”.

Logistyczne rozwiązania…

Zgodnie z podstawowymi zasadami logistyki - każdy uczeń i nauczyciel miał przypisaną właściwą rolę, właściwe miejsce działania i właściwy czas: Nauczyciele z wykorzystaniem bazy dydaktycznej szkoły zaprezentowali kierunki kształcenia, Uczniom Liceum Ogólnokształcącego i Technikum im. Władysława Grabskiego przypisano zadanie profesjonalnej promocji szkoły, ale na wesoło.

 

Profesjonalne wsparcie…

W promocję zaangażowali się również Partnerzy Edukacyjni Szkoły: Wyższa Szkoła Ekonomii i Prawa w Kielcach, Politechnika Świętokrzyska, Komenda Powiatowa Policji w Kazimierzy Wielkiej, Związek Żołnierzy Wojska Polskiego.

Przedstawiciele kadry naukowej i studenci WSEiP promowali innowacje pedagogiczne w Liceum Ogólnokształcącym – ratownictwo medyczne i kosmetologię, Specjaliści z Politechniki Świętokrzyskiej przekazali gimnazjalistom informacje o zawodzie logistyka jako zawodzie przyszłości i możliwościach zatrudnienia w przemyśle, transporcie, turystyce, spedycji, mediach, rolnictwie, służbach mundurowych. Specyfikę kształcenia i pełnienia służby mundurowej związaną z realizacją innowacji pedagogicznej „edukacja dla służb mundurowych” tradycyjnie prezentowali policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej oraz po raz pierwszy przedstawiciele Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, którzy dzielili się wspomnieniami i doświadczeniem z okresu swojej służby i pełnienia pokojowych misji zagranicznych.

 

Hitem wśród zawodów w naszym regionie…

jest oferowany w Odonowskim Technikum nowy kierunek kształcenia - technik logistyk. Uczniowie prezentowali ten kierunek przedstawiając tematyczne kalambury i prezentację multimedialną pt. ”Logistyka na wesoło”.

Najpopularniejszy w Technikum kierunek – technik hotelarstwa cieszył się zainteresowaniem koneserów kuchni. Hotelarze wspólnie z gimnazjalistami przyrządzali i serwowali softdrinki, uczyli trudnej sztuki carvingu, serwowali zwiedzającym labirynty szkoły smaczny poczęstunek.

Pasjonaci informatyki

mogli rozkręcić komputer i pod okiem nauczyciela fachowca obejrzeć go od wnętrza.

W poszukiwaniu ekonomicznych talentów…

przed gimnazjalistami postawiono ciekawe zadania:

policzyć i zrolować bilon,

wypełnić PIT,

zapoznać się z techniką wykonywania obliczeń za pomocą liczydeł,

obsługiwać mechaniczną   maszynę do pisania,

zważyć 100 000 zł.

Najbardziej zaangażowani w realizację zadań, mogli przez chwilę zrealizować swoje marzenia - zostać Prezesem własnej firmy i uwiecznić ten moment na pamiątkowej fotografii.

Wyjątkowość Szkoły podkreślały atrakcje: ćwiczenia w alkogoglach, strzelanie na strzelnicy sportowej, strzelnicy broni pneumatycznej, oglądanie prezentacji z pobytu uczniów klasy mundurowej na biwaku klas mundurowych z całej Polski w Akademii Obrony Narodowej w Warszawie i obozie sportowo-szkoleniowym w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach.

Wszyscy gimnazjaliści oraz Goście specjalni mogli podziwiać wszechstronne umiejętności uczniów: wokalno-muzyczne, taneczne, sportowe, kabaretowe, językowe podczas części artystycznej. Uczniowie ZSZ Odonów zapewniali swoich młodszych kolegów, że dokonają dobrego wyboru decydując się na tą szkołę nie tylko ze względu na atrakcyjne kierunki kształcenia, bogatą bazę dydaktyczną ale także na przyjazną atmosferę.

Z relacji gimnazjalistów zwiedzających szkołę:

…Jestem zaskoczony tak dobrym wyposażeniem szkoły…

…Kierunki kształcenia są bardzo ciekawe, szczególnie interesuje mnie „mundurówka”..

…bardzo podobało mi się strzelanie…”

…zastanawiam się nad wyborem zawodu logistyk…

…nauczyciele tej szkoły byli sympatyczni, dobrze rozumieli się ze swoimi uczniami…

…uczniowie przewodnicy bardzo o nas dbali…

odonow2


odonow3

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
More information Ok Decline