W dniu 31 maja 2015 roku odbył się Turniej Karate kyokushin dla dzieci i młodzieży w Sandomierzu o puchar Burmistrza Sandomierza W turnieju brało udział 200 zawodniczek i zawodników.

karat1m

W konkurencjach kata i kumite Buski Klub Karate Kyokushin oraz z sekcję Kazimierza Wielka pod opieką trenera Roberta Hornika 3 DAN reprezentowało 7 osób: Marceliną Załęcka, Kinga Prucnal, Oliwier Milka , Mateusz Zimnicki, Artur Darmoń oraz Anna Mierzwa , która zajęła III miejsce w kategorii plus 55 kg, Adrian Bożęcki zajął I miejsce najmłodszy w kategorii wiekowej 97-99 rok w wadze plus 70 kg.

Adrian Bożęcki najmłodszy w kategorii wiekowej wygrał walkę w pięknym stylu zajmując I miejsce i wygrywając walkę finałową przed czasem z cięższym od siebie zawodnikiem poprzez nokaut. Zawodnicy przygotowują się do kolejnych zawodów, które odbędą się 13 czerwca 2015 roku w Wieliczce. Część zawodników zapowiada się obiecująco , mówi trener Robert Hornik , spodziewam się dalszych sukcesów zawodowych .

Sekcja Kazimierza Wielka , którą reprezentował Adrian zdobywający I miejsce istnieje od 25 lat i cieszy się licznymi osiągnięciami.

karat2m