Starostwo Powiatowe

Piknik z okazji Dnia Dziecka.

pikgal

            W środę, tj. 3 czerwca 2015 r. dzieci i młodzież z Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczo – Rewalidacyjnych w Cudzynowicach bawiła się na szkolnym pikniku z okazji Dnia Dziecka.     
            Całość imprezy owiana była tajemnicą. Uczniowie otrzymali od nauczycieli i wychowawców informację, że w tym dniu zamiast książek przynosimy tylko mnóstwo dobrego humoru i …wygodne ubranie. O godzinie 9:00 wszystkie dzieci spotkały się na dziedzińcu szkoły, gdzie cierpliwie wyczekiwały przygotowanej specjalnie dla nich niespodzianki. Z zaskoczeniem i ogromną radością powitaliśmy orszak zaproszonych gości – pieski Mambę i Gaję, a następnie konie wraz z opiekunami, które są znane niektórym podopiecznym z zajęć dogo – i hipoterapii. Gromkie oklaski i śmiech dzieci przerwała wesoła melodia pochodząca z samochodu gastronomicznego do sprzedaży lodów. Taki sygnał oznajmił dzieciakom, że lato tuż, tuż !         
            Do godzin popołudniowych szkolny plac tętnił życiem. Każdy uczeń w tym dniu mógł bezpłatnie skorzystać z zajęć z animaloterapii. Letnich aktywności nie było końca: jazda
w siodle, zabawy z Mambą i Gają na torze przeszkód, pojenie i karmienie pupili. Nie obyło się bez malowania twarzy dzieciakom, tańców, śpiewów i pląsów pod gołym niebem.
I oczywiście lody dla ochłody w ten upalny dzień. Przyjemne chwile umilało grono pracowników szkoły, które dogadzało dzieciom z okazji ich święta przysmakami z grilla, różnorodnymi napojami i słodkościami. Apetyt dopisywał wszystkim. Tegoroczna impreza miała wiele odsłon. Uczestniczyło w niej ponad 100 wychowanków szkoły. Anonimowi darczyńcy – przyjaciele Zespołu obdarowali każdego ucznia upominkiem. Wśród prezentów znajdowały się maskotki oraz nowa odzież dziecięca, damska i męska o łącznej wartości rzędu kilku tysięcy złotych.           
            W tych wspaniałych chwilach jedynym problemem był mijający czas. O godzinie 13:00 pożegnaliśmy naszych gości, wręczając im za ich zaangażowanie i bezinteresowną pomoc w obchodach Dnia Dziecka specjalne podziękowania.         

            Organizatorem pikniku był Dyrektor ds. internatu Zespołu (SOSW) pan Piotr Mucha. Jako wieloletni wychowawca i oligofrenopedagog corocznie dba, by ten szczególny dzień był dla niepełnosprawnych wychowanków dniem wyjątkowym, pełnym atrakcji i niezapomnianych wrażeń.   Dzięki jego staraniom i przy współpracy ze stadniną koni arabskich Wrzosy w Ksanach, Centrum Kynoterpaii „Golden” w Krakowie oraz zaangażowaniu anonimowych darczyńców i grona pedagogicznego Dzień Dziecka był niezwykle udany.       
            Piknik w Cudzynowicach był ostatnią imprezą, jak miała miejsce w roku szkolnym 2014/2015, kończącą etap wytężonej nauki i zapowiadającą dla wychowanków upragnione wakacje!

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
More information Ok Decline