Spotkanie w spr. środków unijnych w Starostwie

spotkanie młodziez

Rozpoczyna się realizacja Programu Operacyjnego Rozwoju Województwa Świętokrzyskiego. W programie tym Województwo Świętokrzyskie dysponuje dla przedsiębiorców środkami
w kwocie 1.300.000 € na rozwój różnych gałęzi gospodarki. W związku z powyższym Starosta Kazimierski Jan Nowak zaprosił w dniu 22 lutego br. kilkadziesiąt osób - głównie przedsiębiorców z terenu powiatu oraz specjalistów od sposobów pozyskiwania i wykorzystania środków z UE - Członka Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Marka Szczepanika, Prezesów Świętokrzyskiego Funduszu Poręczeniowego Tomasza Jakubczyka i Krzysztofa Marwickiego, Prezesa Funduszu Pożyczkowego Krzysztofa Kobrynia.

Obecni byli burmistrzowie i wójtowie miast i gmin powiatu kazimierskiego.

Marek Szczepanik przedstawił zebranym założenia co do możliwości pozyskania środków unijnych, ze szczególnym uwzględnieniem wymaganych terminów, tematów i tytułów zadań. Podkreślił, ze decydujące znaczenie mają dwa mierniki: produkcja i innowacyjność. Ważne są także tzw. specjalizacje inteligentne. Spotkanie zakończyła merytoryczna dyskusja, podczas której przedsiębiorcy uzyskali szczegółowe wyjaśnienia na interesujące ich tematy.

Tekst i zdjęcia Zdzisław Pilarski