Starostwo Powiatowe

Gimnazjalistki wygrały konkurs o unii

Galeria

Images: UK2011.jpg

altdodano: 22 marca 2011, 6:00 Autor: Adam LIGIECKI, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Kinga, Justyna i Magda - damska ekipa z Topoli wygrała unijny konkurs dla gimnazjalistów. (fot. Łukasz Gądzik)

Gimnazjalistki z Topoli wiedzą najwięcej o Europie. Wygrały konkurs Unijny Krąg, a w nagrodę będą mogły „żeglować”... z satelitą.

Była to piąta edycja konkursu wiedzy o Unii Europejskiej dla gimnazjalistów, organizowanego przez Zespół Szkół Rolniczych w Cudzynowicach.
Impreza odbyła się w miniony czwartek, pod patronatem kazimierskiego Starostwa Powiatowego oraz Urzędu Miasta i Gminy w Kazimierzy Wielkiej.

TRZY NAJLEPSZE

W konkursie wzięły udział trzyosobowe reprezentacje gimnazjów regionu kazimierskiego. - Niestety, w tym roku zgłosiły się tylko trzy gimnazja, ale te najlepsze z naszego powiatu. Finaliści zeszłorocznej edycji konkursu - podkreślają realizatorki projektu, nauczycielki Małgorzata Pozłótka i Beata Szmigiel. Oprawę techniczną imprezy przygotował Łukasz Gądzik.

Unijny Krąg 2011 miał dwa etapy. Najpierw gimnazjaliści losowali pytania, na które musieli odpowiedzieć w ciągu 30 sekund. A w drugiej turze - po przerwie - drużyny z Kazimierzy Wielkiej, Topoli i Skalbmierza jeszcze raz zmierzyły się z zadaniami konkursowymi.

W rozgrywce finałowej pytania dotyczyły Włoch, jednego z państw członkowskich Unii Europejskiej. Nie były wcale łatwe. Wymagały od nastolatków sporej wiedzy - zarówno z historii, jak i dnia dzisiejszego Italii.

TOPOLA PIERWSZA

Po podliczeniu punktów okazało się, że pierwsza lokata w konkursie przypadła Gimnazjum z Topoli. Kinga Szwajca, Justyna Szwajca i Magdalena Woźniak, wraz z opiekunem Haliną Nowak-Pudo, otrzymały w nagrodę profesjonalny zestaw nawigacji satelitarnej.

Drugie miejsce zajęło Gimnazjum w Skalbmierzu: Katarzyna Szafarska, Paweł Krawczyk i Dawid Jackiewicz (opiekun Andrzej Majchrowski); trzecie - Gimnazjum w Kazimierzy Wielkiej: Paulina Szymańska, Aleksandra Głusek i Katarzyna Sobieraj (opiekun Romualda Adamczyk).


NAGRÓD W BRÓD

Zespoły biorące udział w konkursie otrzymały atrakcyjne nagrody. Nawigację satelitarną ufundowało Starostwo Powiatowe, pendrive’y i plecaki za drugie miejsce - kazimierski Urząd Miasta i Gminy, zaś dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych obdarował trzecią drużynę wielofunkcyjnymi kalkulatorami i... słodyczami. Gimnazjaliści otrzymali też dyplomy pamiątkowe.

Nagrody wręczyli zaproszeni na czwartkową imprezę: burmistrz Waldemar Trzaska, sekretarz powiatu Marek Krupa oraz dyrektor ZSR Jacek Nowak. Panowie zasiedli także w jury, oceniając wiedzę europejską nastolatków.

Unijny Krąg 2011 zorganizował Szkolny Klub Europejski, działający w Zespole Szkół Rolniczych w Cudzynowicach, przy wsparciu uczniów klasy I Technikum Ekonomicznego i klasy III Technikum Architektury Krajobrazu.

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
More information Ok Decline