Starostwo Powiatowe

Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej Agrotech

expo

Prawie 600 wystawców z 15 państw Europy, Azji i Afryki zaprezentuje nowoczesne maszyny rolnicze podczas największej wystawy tej branży w Polsce – XVIII Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej Agrotech w Kielcach. Impreza rozpocznie się w piątek.

Jak poinformowała we wtorek PAP Joanna Massalska z Targów Kielce, w wystawie wezmą udział firmy z: Czech, Holandii, Austrii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Danii, Ukrainy, Litwy, Irlandii, Włoch, Francji, Słowenii, Polski oraz z Korei Południowej i Republiki Południowej Afryki.

Wiele z kilku tysięcy prezentowanych urządzeń to światowe premiery na polskim rynku. W halach wystawienniczych znajdą się także stoiska konsultacyjne dla rolników i hodowców. Zaplanowano konferencję poświęconą wykorzystaniu biomasy pochodzenia rolniczego – finansowaniu, budowie i eksploatacji biogazowni.

Wizytę na targach zapowiedział minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki, który sprawuje honorowy patronat nad imprezą.

Według organizatorów, tegoroczna edycja imprezy zapowiada się rekordowo. Wystawcy zajmą wszystkie siedem hal targowych, specjalnie wybudowane cztery dodatkowe hale namiotowe i teren na zewnątrz budynków – w sumie 50 tys. m kw. powierzchni, o 11 proc. więcej niż w ubiegłym roku.

Agrotech to jedna z największych w Europie i największa w Polsce impreza wystawiennicza poświęcona technice rolniczej. Co roku odwiedzają ją rolnicy z całego kraju i państw ościennych, kontrahenci, eksperci zajmujący się techniką rolniczą oraz studenci i uczniowie szkół rolniczych.

Równolegle będą się odbywały XII Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi Las-Expo. Na wystawie zaprezentowane będą narzędzia i maszyny wykorzystywane w transporcie i obróbce drewna, środki ochrony lasu przed szkodnikami oraz zaawansowane systemy informatyczne stosowane w leśnictwie.

Imprezy potrwają do niedzieli.

W 2011 r. Agrotech i Las-Expo odwiedziło ponad 50 tys. gości; były to najchętniej odwiedzane targi w historii kieleckiego ośrodka wystawienniczego.

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
More information Ok Decline