Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej Agrotech

expo

Prawie 600 wystawców z 15 państw Europy, Azji i Afryki zaprezentuje nowoczesne maszyny rolnicze podczas największej wystawy tej branży w Polsce – XVIII Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej Agrotech w Kielcach. Impreza rozpocznie się w piątek.

Jak poinformowała we wtorek PAP Joanna Massalska z Targów Kielce, w wystawie wezmą udział firmy z: Czech, Holandii, Austrii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Danii, Ukrainy, Litwy, Irlandii, Włoch, Francji, Słowenii, Polski oraz z Korei Południowej i Republiki Południowej Afryki.

Wiele z kilku tysięcy prezentowanych urządzeń to światowe premiery na polskim rynku. W halach wystawienniczych znajdą się także stoiska konsultacyjne dla rolników i hodowców. Zaplanowano konferencję poświęconą wykorzystaniu biomasy pochodzenia rolniczego – finansowaniu, budowie i eksploatacji biogazowni.

Wizytę na targach zapowiedział minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki, który sprawuje honorowy patronat nad imprezą.

Według organizatorów, tegoroczna edycja imprezy zapowiada się rekordowo. Wystawcy zajmą wszystkie siedem hal targowych, specjalnie wybudowane cztery dodatkowe hale namiotowe i teren na zewnątrz budynków – w sumie 50 tys. m kw. powierzchni, o 11 proc. więcej niż w ubiegłym roku.

Agrotech to jedna z największych w Europie i największa w Polsce impreza wystawiennicza poświęcona technice rolniczej. Co roku odwiedzają ją rolnicy z całego kraju i państw ościennych, kontrahenci, eksperci zajmujący się techniką rolniczą oraz studenci i uczniowie szkół rolniczych.

Równolegle będą się odbywały XII Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi Las-Expo. Na wystawie zaprezentowane będą narzędzia i maszyny wykorzystywane w transporcie i obróbce drewna, środki ochrony lasu przed szkodnikami oraz zaawansowane systemy informatyczne stosowane w leśnictwie.

Imprezy potrwają do niedzieli.

W 2011 r. Agrotech i Las-Expo odwiedziło ponad 50 tys. gości; były to najchętniej odwiedzane targi w historii kieleckiego ośrodka wystawienniczego.