den

W dniu 10 października 2013r. w Starostwie Powiatowym w Kazimierzy Wielkiej z okazji przypadającego w dniu 14 października Dnia Edukacji Narodowej odbyło się spotkanie władz Powiatu z przedstawicielami szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Kazimierski.

Ze strony organu prowadzącego wzięli w nim udział Starosta Powiatu Jan Nowak, Wicestarosta Michał Bucki oraz Dyrektor Powiatowego Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkół Wojciech Kałat. Szkoły i placówki oświatowe reprezentowali kierujący nimi Dyrektorzy w osobach Jolanty Trzepatowskiej, Jolanty Mizio, Beaty Malinowskiej, Jacka Nowaka, Włodzimierza Kruszyńskiego i Waldemara Kletschki.

W spotkaniu tym wzięli również udział szefowie lokalnych struktur związkowych, Pani Halina Opilska ze Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz Pan Roman Litwiniuk reprezentujący związek „Solidarność”.

W trakcie spotkania Starosta Powiatu Jan Nowak czterem nauczycielom, którzy w minionym roku szkolnym uzyskali stopień awansu zawodowego nauczyciela mianowanego wręczył akty awansu zawodowego. Otrzymali je:

• Pani Agnieszka Wojniak – ZSZ w Odonowie
  • Pani Anna Frankiewicz – ZPSWR w Cudzynowicach
  • Pani Agata Fidelus – ZPSWR w Cudzynowicach
  • Pani Agnieszka Słupik – ZPSWR w Cudzynowicach

Starosta złożył gratulacje i życzył dalszej owocnej pracy.

Miłym akcentem spotkania było wręczenie Nagród Starosty. Ze szkół dla których Powiat Kazimierski jest organem prowadzącym nagrody te otrzymali następujący nauczyciele:

• Pani Beata Niebylicka – Liceum Ogólnokształcące w Kazimierzy Wielkiej
  • Pani Ewa Konieczna – Zespół Szkół Zawodowych w Odonowie
  • Pani Daria Bienias – Zespół Placówek Szkolno – Wychowawczo – Rewalidacyjny w Cudzynowicach
  • Pani Anna Kruk – Zespół Szkół Zawodowych w Skalbmierzu
  • Pan Jacek Adamusik – Zespół Szkół Rolniczych w Cudzynowicach

Nagrodami Starosty zostali także uhonorowani wszyscy Dyrektorzy jednostek oświatowych Powiatu.

Składając wszystkim awansowanym i nagrodzonym życzenia Starosta Jan Nowak zwrócił uwagę na role i rangę nauczycielskiego zawodu w kształtowaniu postaw młodego pokolenia. Podziękował za dotychczasową rzetelną pracę i życzył wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów, radości z osiągniętych sukcesów jak również życzliwości i zrozumienia tak uczniów jak i całego społeczeństwa.

Dalszą część spotkania, już mniej oficjalną wypełniła żywa i spontaniczna dyskusja oczywiście, co w pełni zrozumiałe, na tematy oświatowe. Nie zabrakło również symbolicznego kwiatka, którym Starosta Jan Nowak i Wicestarosta Michał Bucki obdarowali wszystkie Panie. Osłodą tego spotkania były zafundowane przez organ prowadzący przepyszne „ciacha”.