Starostwo Powiatowe

Powiatowa Komisja Lekarska sprawdza przydatność do Służby Wojskowej

 komisja1

W poniedziałek 17 marca, rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa w powiecie kazimierskim. Powiatowa Komisja Lekarska pracuje w budynku krytej pływalni przy ulicy Kościuszki w Kazimierzy Wielkiej. Przebieg kwalifikacji z ramienia Wojskowej Komendy Uzupełnień w Busku Zdroju nadzoruje obecnie kpt. Krzysztof Blicharski, a od 20 marca jego obowiązki przejmie mjr Waldemar Sroka. W inauguracji prac tegorocznej Komisji uczestniczył Starosta Kazimierski Jan Nowak.

Wezwania do stawiennictwa w tegorocznej kwalifikacji otrzymało 253 mężczyzn oraz dwie kobiety z terenu 5 gmin powiatu kazimierskiego. Komisja lekarska określi ich zdolność do pełnienia czynnej służby wojskowej. W powiecie kazimierskim od wielu lat przyznawanych jest najwięcej w regionie Świętokrzyskim kategorii „A”. Zgodnie z przepisami o wojsku zawodowym, kandydaci na żołnierzy zostają z urzędu przeniesieni do rezerwy. W czasie trwania kwalifikacji prowadzona będzie także kampania edukacyjna promująca Wojsko Polskie, zachęcająca do wstąpienia do armii zawodowej. Akcja kwalifikacyjna potrwa ponad 2 tygodnie - do 2 kwietnia.

Przewodniczącym Powiatowej Komisji Lekarskiej jest lek. med. Kazimierz Pietrzyk, zastępuje go lek. med. Grzegorz Cierpiała. Sekretarzem Komisji z ramienia Starostwa Powiatowego jest Jacek Sambór. Ponadto w Komisji pracują dwie pielęgniarki: Halina Szczepanik i Elżbieta Banasiewicz.

komisja2 komisja3

Tekst i zdjęcia Zdzisław Pilarski

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
More information Ok Decline