I Turniej Szachowy

Mistrzostwa Powiatu Kazimierskiego
o Puchar Starosty

Kazimierza Wielka 26.04.2015 r.

I. Cel turnieju

-     możliwość bezpośredniego kontaktu miłośników gry w szachy,
-     wymiana doświadczeń i doskonalenie umiejętności gry w szachy,
-     popularyzacja gry w szachy na szczeblu powiatu kazimierskiego.

II. Organizator

Kazimierski Ośrodek Sportowy w Kazimierzy Wielkiej
Sędzia główny – Artur Świderski
Sędzia prowadzący – Piotr Obrempalski

III. Termin i miejsce

Turniej rozegrany będzie w 2 grupach wiekowych:

A - uczniowie szkół gimnazjalnych i młodsi (r. 1999 i młodsi) - oddzielna klasyfikacja dla dziewcząt.
B - uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i starsi (r. 1998 i starsi) - oddzielna klasyfikacja dla kobiet.

Turniej rozegrany zostanie 26 kwietnia 2015 r. w niedzielę w Kazimierskim Ośrodku Sportu w Kazimierzy W. Początek turnieju o godzinie 15.00.

IV. Warunki uczestnictwa

W turnieju mogą wziąć udział mieszkańcy powiatu kazimierskiego.
Zapisy przyjmuje sekretariat KOS Kazimierza Wielka do 25.04.2015 do godz. 15.00,

·       telefonicznie - 41 3501020

Przy zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko, datę urodzenia, nazwę szkoły, adres zamieszkania, kategorię szachową.
Potwierdzenie uczestnictwa od 14:30 do 14:45 w dniu zawodów na sali gry. Zawodnik który nie potwierdzi swojego uczestnictwa zostanie skreślony z listy startowej.

V. System i tempo gry

a)    turniej rozgrywany będzie systemem szwajcarskim na dystansie 7 - 9 rund,
b)   tempo gry10 - 12 minut dla zawodnika na rozegranie partii,
c)    kojarzenie komputerowe.

Uwaga: ilość rund i czas gry zostanie podany w dniu zawodów i zależy od ilości zgłoszonych zawodników.

VI. Kolejność miejsc

O kolejności miejsc decyduje:

a)    ilość zdobytych punktów,
b)   punkty pomocnicze,
c)   liczba zwycięstw,
d)  losowanie.

VII. Nagrody

W każdej grupie:

I miejsce puchar, dyplom, nagroda
II miejsce puchar , dyplom,  nagroda
III miejsce puchar, dyplom,  nagroda

VIII. Ustalenia końcowe

a)    turniej rozgrywany jest zgodnie z przepisami PZSzach,
b)   pięć minut po rozpoczęcia rundy zawodnik nieobecny przegrywa partię,
c)   uczestnicy zawodów ubezpieczają się we własnym zakresie na czas ich trwania,
d)  zdjęcia z imprezy będą prezentowane na stronie KOS Kazimierza W. i w lokalnej prasie,
e)   interpretacja regulaminu należy do sędziego głównego,

Biorąc udział w turnieju uczestnik wyraża zgodę na:

a)    korzystanie przez organizatorów z wizerunku utrwalonego w związku z realizacją turnieju oraz przenosi na organizatorów w zakresie nieograniczonym czasowo i terytorialnie wszelkie prawa do korzystania i rozporządzania wizerunkiem uczestnika i jego nagraniami (audiowizualnymi, dźwiękowymi) zarejestrowanymi w związku z turniejem,
b)   przetwarzanie przez organizatorów jego danych osobowych zawartych w zgłoszeniu do udziału w turnieju, potrzebnych dla organizacji tego turnieju - dane osobowe przechowywane będą u organizatora,
c)   organizator zastrzega sobie prawo do dokonywania zmian w regulaminie wynikających z nieprzewidzianych sytuacji.