W dniu 12 października w Starostwie Powiatowym w Kazimierzy Wielkiej z okazji przypadającego w dniu 14 października Dnia Edukacji Narodowej odbyło się spotkanie władz Powiatu z przedstawicielami szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Kazimierski.

dengal

Ze strony organu prowadzącego wzięli w nim udział Starosta Powiatu Jan Nowak, Wicestarosta Michał Bucki, Urzędujący Członek Zarządu Zbigniew Jakubas, Przewodniczący Rady Powiatu Marek Augustyn oraz Dyrektor Powiatowego Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkół Wojciech Kałat. Szkoły i placówki oświatowe reprezentowali kierujący nimi Dyrektorzy w osobach Jolanty Trzepatowskiej, Jolanty Mizio, Beaty Malinowskiej, Włodzimierza Kruszyńskiego i Waldemara Kletschki.

W spotkaniu tym wzięli również udział szefowie lokalnych struktur związkowych, Pani Halina Opilska ze Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz Pan Roman Litwiniuk reprezentujący związek „Solidarność”.

W trakcie spotkania Starosta Powiatu Jan Nowak nauczycielom, którzy w minionym roku szkolnym uzyskali stopień awansu zawodowego nauczyciela mianowanego wręczył akty awansu zawodowego. Otrzymali je:

• Pani Ilona Stańczak – ZPSWR w Cudzynowicach
  • Pani Agnieszka Czajka – ZPSWR w Cudzynowicach
  • Pani Izabela Zaręba – ZPSWR w Cudzynowicach
  • Pani Iwona Kacińska – ZPSWR w Cudzynowicach
  • Pani Paulina Kwiecień – ZSZ w Odonowie
  • Pan Rafał Kołton – ZSZ w Odonowie
  • Pan Jacek Adamusik – ZSR w Cudzynowicach

Nauczycielom, którzy otrzymali stopień awansu zawodowego nauczyciel mianowany Starosta złożył gratulacje i życzył dalszej owocnej pracy.

Miłym akcentem spotkania było wręczenie Nagród Starosty. Ze szkół dla których Powiat Kazimierski jest organem prowadzącym nagrody te otrzymali następujący nauczyciele:

• Pani Aleksandra Kwiecień – Liceum Ogólnokształcące w Kazimierzy Wielkiej
  • Pani Małgorzata Maturska – Zespół Placówek Szkolno – Wychowawczo –

&Rewalidacyjnych w Cudzynowicach

• Pani Anna Kozioł – Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Kazimierzy Wielkiej
  • Pani Anna Adamczyk – Zespół Szkół Rolniczych w Cudzynowicach
  • Pan Rafał Kołton – Zespół Szkół Zawodowych w Odonowie
  • Pan Stanisław Bielecki – Zespół Szkół Zawodowych w Skalbmierzu

Nagrodami Starosty zostali także uhonorowani wszyscy Dyrektorzy jednostek oświatowych Powiatu.

Składając wszystkim awansowanym i nagrodzonym życzenia Starosta Jan Nowak zwrócił uwagę na rolę i rangę nauczycielskiego zawodu w kształtowaniu postaw młodego pokolenia. Podziękował za dotychczasową rzetelną pracę i życzył wytrwałości w dążeniu            do wyznaczonych celów, radości z osiągniętych sukcesów jak również życzliwości                         i zrozumienia tak uczniów jak i całego społeczeństwa. Podkreślił również fakt iż Powiat Kazimierski dokłada wszelkich starań by ochronić dotychczasowe miejsca pracy, co w okresie demograficznego niżu nabiera olbrzymiego znaczenia.

Dalszą część spotkania, już mniej oficjalną wypełniła żywa i spontaniczna dyskusja oczywiście, co w pełni zrozumiałe, na tematy oświatowe.

Spotkanie zakończył słodki poczęstunek.