Starostwo Powiatowe

kapital

W powiecie kazimierskim  kontynuowany jest  Projekt systemowy „Lepsza przyszłość” realizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kazimierzy Wielkiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet VII Promocja integracji społecznej Poddziałanie 7.1.2 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez powiatowe centra pomocy rodzinie

Po sierpniowym wypoczynku na turnusie rehabilitacyjnym w Zakopanem,   teraz w miesiącu wrześniu II grupy osób niepełnosprawnych  –  25 uczestników projektu,  przystąpiło do praktycznego wdrażania zdobytej wcześniej wiedzy na temat bukieciarstwa i aranżacji terenów zielonych.

Kurs Bukieciarz florysta  wraz z elementami aranżacji ogrodu  rozpoczął się już w miesiącu maju zajęciami teoretycznymi oraz zajęciami praktycznymi w zakresie projektowania  kompozycji roślinnych i  wykonywania kompozycji  kwiatowych na różne okazje ( florystyka ślubna, wiązanki okolicznościowe, kompozycje z roślin suchych).

Obecnie na świeżym powietrzu, w ciepłych promieniach słońca przygotowali teren pod nasadzenia roślinne, oczywiście wszystko zgodnie z wcześniej przygotowanym, pod czujnym okiem doświadczonych instruktorek, projektem.

Piękne zielone iglaki i kolorowe krzewy liściaste już upiększają teren Zespołu Placówek Opieki i Wychowania w Kazimierzy Wielkiej.

Uczestnicy z wielką uwagą słuchają rad i wskazówek swoich instruktorek.

Jeszcze tylko kilka dni i kurs się zakończy, ale zadowolenie z nabytych umiejętności na pewno pozostanie.

pcpr

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
More information Ok Decline