kapital

Po sierpniowym wypoczynku na turnusie rehabilitacyjnym w Zakopanem,   teraz w miesiącu wrześniu II grupy osób niepełnosprawnych  –  25 uczestników projektu,  przystąpiło do praktycznego wdrażania zdobytej wcześniej wiedzy na temat bukieciarstwa i aranżacji terenów zielonych.

Kurs Bukieciarz florysta  wraz z elementami aranżacji ogrodu  rozpoczął się już w miesiącu maju zajęciami teoretycznymi oraz zajęciami praktycznymi w zakresie projektowania  kompozycji roślinnych i  wykonywania kompozycji  kwiatowych na różne okazje ( florystyka ślubna, wiązanki okolicznościowe, kompozycje z roślin suchych).

Obecnie na świeżym powietrzu, w ciepłych promieniach słońca przygotowali teren pod nasadzenia roślinne, oczywiście wszystko zgodnie z wcześniej przygotowanym, pod czujnym okiem doświadczonych instruktorek, projektem.

Piękne zielone iglaki i kolorowe krzewy liściaste już upiększają teren Zespołu Placówek Opieki i Wychowania w Kazimierzy Wielkiej.

Uczestnicy z wielką uwagą słuchają rad i wskazówek swoich instruktorek.

Jeszcze tylko kilka dni i kurs się zakończy, ale zadowolenie z nabytych umiejętności na pewno pozostanie.

pcpr