Rada Powiatu Kazimierskiego w dniu 31 stycznia odbyła pierwsze posiedzenie w bieżącym roku podejmując w trakcie sesji wiele ważnych dla lokalności społecznej uchwał, w tym dotyczącej budżetu Powiatu Kazimierskiego na 2012r.

sesja
Porządek obrad poniżej:
1.    Otwarcie obrad.
2.    Przyjęcie porządku obrad.
3.    Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
4.    Interpelacje radnych.
5.    Sprawozdanie z działalności  Powiatowego Urzędu Pracy w Kazimierzy Wielkiej.
6.    Informacja o wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez Powiat Kazimierski      w roku 2011.
7.    Podjęcie uchwały w sprawie zamiaru likwidacji Bursy Międzyszkolnej w Kazimierzy Wielkiej.
8.    Podjęcie uchwały w sprawie środków na dofinansowanie w 2012 r. form doskonalenia zawodowego nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Kazimierski.
9.    Podjęcie uchwały w sprawie nadania statutu Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie
w Kazimierzy Wielkiej.
10.    Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia do realizacji projektu systemowego w ramach
Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet: VII. Promocja integracji społecznej, Działanie: 7.1. Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji, Poddziałanie: 7.1.2. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez powiatowe centra pomocy rodzinie. Tytuł projektu: „Lepsza przyszłość”.
11.    Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych
z terenu Powiatu Kazimierskiego na 2012 rok.
12.    Podjęcie uchwały w sprawie ustanowienia prawa użytkowania nieruchomości położonej
w Kazimierzy Wielkiej ,przy ulicy Kościuszki 12.
13.    Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia bonifikaty dla Domu Pomocy Społecznej
w Bejscach z tytułu opłaty rocznej za trwały zarząd.
14.    Podjęcie uchwały w sprawie sprzedaży w drodze przetargu nieograniczonego nieruchomości stanowiących własność powiatu.
15.    Podjęcie uchwały w sprawie uchwaleni budżetu Powiatu Kazimierskiego na 2012 rok
16.    Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenie zgody na zawarcie przez Powiat Kazimierski porozumienia z Województwem Świętokrzyskim oraz jednostkami lokalnego samorządu terytorialnego dotyczącego realizacji zadań publicznych
17.    Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Gminy Kazimierza Wielka.
18.    Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Województwa Świętokrzyskiego.
19.    Podjęcie uchwały w sprawie zwiększenia udziałów przez Powiat Kazimierski w spółce  z ograniczoną odpowiedzialnością pod nazwą ”Kazimierski Ośrodek Sportowy” sp. z o.o.
z siedzibą w Kazimierzy Wielkiej ul. T. Kościuszki 13.
20.    Podjęcie uchwały w sprawie zmiany wieloletniej prognozy finansowej Powiatu Kazimierskiego na lata 2012-2024.
21.    Przyjęcie planu pracy Rady Powiatu w Kazimierzy Wielkiej na 2012 rok.
22.    Sprawy różne i wolne wnioski.
23.    Zakończenie posiedzenia.

Przewodnicząca Rady Powiatu