JUBLIEUSZ 50-lecia KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH W GABUŁTOWIE

gabultow

Jubileusz 50 – lecia działalności Koła Gospodyń Wiejskich w Gabułtowie zainaugurowała Msza Święta polowa, której głównym celebransem był ks. dr Mariusz Rak z Kurii Diecezjalnej w Kielcach.

Homilię wygłosił Krzysztof Balcer proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Kazimierzy Małej.

Gości powitały: przewodnicząca KGW Urszula Sikora i jej zastępczyni Anna Piłat-Augustyn.

Dorota Derek przedstawiła rys historyczny i działalność KGW w Gabułtowie.

Uroczystość  uświetnili swoją osobą :

Beata Oczkowicz Wiceminister Obrony Narodowej

Tadeusz Kowalczyk Przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego

Magdalena Kędzierska Dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacja Rolnictwa w Kielcach

Bogdan Żerniak Prezes Świętokrzyskiego Związku Rolników, Kółek i  Organizacji Rolniczych

Jan Nowak Starosta Powiatu Kazimierskiego

Marek Augustyn Radny Rady Powiatu Kazimierskiego

Waldemar Trzaska Burmistrz Miasta i Gminy Kazimierza Wielka

Andrzej Kuliś Przewodniczący Rady Miejskiej

Którzy złożyli serdeczne życzenia jubilatkom .

Oficjalną część obchodów poprowadził Andrzej Bienias, były dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej. W części artystycznej  wystąpiły panie jubilatki – starsze i młodsze pokolenie, panowie z Gabułtowa, uczniowie Samorządowej Szkoły Podstawowej w Zięblicach, grupa kabaretowa „Kazimierzaki” z Kazimierzy Małej oraz młodzież z Kazimierskiego Ośrodka Kultury.

Głos zabrali również Elżbieta Choińska – pierwsza przewodnicząca KGW oraz Lucjan Małek sołtys wsi Gabułtów. Dominika Włusek skarbnik gabułtowskiego KGW serdecznie podziękowała włodarzom gminy i powiatu, instytucjom i firmom, które wsparły organizację obchodów jubileuszu.

Stoły były zastawione pysznym swojskim  jadłem przygotowanym przez panie z KGW w Gabułtowie.