Awanse i nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej

edugal

W piątek, 10 października br., w sali konferencyjnej starostwa powiatowego odbyło się spotkanie nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych i placówek opiekuńczo-wychowawczych ze Starostą Janem Nowakiem, Wicestarostą Michałem Buckim i Skarbnikiem Zbigniewem Cichoniem. W spotkaniu uczestniczyła też szefowa kazimierskiego Oddziału ZNP Halina Opilska. Spotkanie prowadził Dyrektor Powiatowego Zespołu Ekonomiczno - Administracyjnego Szkół Wojciech Kałat.

Na początku głos zabrał Starosta Jan Nowak, który złożył wszystkim nauczycielom funkconującym w strukturach powiatowych najlepsze życzenia. Podkreślił znaczenie grupy zawodowej nauczycieli i wychowawców w kształtowaniu kolejnych pokoleń młodzieży.

Rola nauczyciela w dzisiejszych czasach jest bardzo trudna. Ciągłe i znaczne zmiany programowe, reformy systemu nauczania, nie ułatwiają im pracy i stawiają przed pedagogami coraz większe wymagania. Nauczyciel, to nie zawód, to powołanie. Życzył nauczycielom, by omijały ich lęki związane z niepewnością zatrudnienia, by mieli więcej komfortu w życiu prywatnym oraz w pracy zawodowej.

W strukturach powiatowych zatrudnionych jest obecnie około 200 nauczycieli, w tym 96 dyplomowanych i 41 mianowanych. Właśnie podczas piątkowego spotkania do grupy mianowanych dołączyło kolejnych 6 pedagogów, którym Starosta Jan Nowak wręczył nominacje. Są to: Katarzyna Najman, Aneta Wojewodzic, Wioletta Fryt, Magdalena Borzęcka-Słabosz, Agnieszka Jackiewicz i ks. Michał Haśnik. Nowo mianowani złożyli stosowne ślubowanie.

Od kilku lat z okazji Dnia Edukacji Narodowej wręczane są nagrody Starosty. W tym roku otrzymali je: Edyta Kwiecień, Elżbieta Kowalska, Elżbieta Oleksy-Bomba, Beata Stępień oraz Łukasz Pudo.

Nagrody z rąk Jana Nowaka otrzymali także dyrektorzy szkół średnich i placówek opiekuńczo-wychowawczych, zaś specjalną nagrodę wręczono wielotniej szefowej oddziału

Związku Nauczycielstwa Polskiego w Kazimierzy Wielkiej - Halinie Opilskiej.

Spotkanie zakończył słodki poczęstunek.

Tekst i zdjęcia Zdzisław Pilarski