Dar(t)ciuchy jadą na obóz

Szkolny Klub Darta „Dar(t)ciuchy” działa w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cudzynowicach od stycznia 2013 roku. Wszyscy uczniowie naszej szkoły są niepełnosprawni intelektualnie, niektórzy także fizycznie, ale doskonale odnaleźli się w rywalizacji na sizalowych tarczach. Dzieciaki regularnie trenują, podnoszą poziom gry, ustanawiają kolejne rekordy i odnoszą coraz większe sukcesy. Rywalizacja przebiega nie tylko na etapie szkolnych rozgrywek klubowych, ale także w otwartych turniejach Darta. W 2015 roku założyliśmy własną drużynę i zapisaliśmy się do Małopolskiej Ligii Steel Darta Ostraklasa, aby tam spróbować swoich sił. Co roku z pomocą wicedyrektora naszej Placówki Pana Piotra Muchy organizujemy turniej o puchar Starosty Kazimierskiego dla szkół podstawowych oraz gimnazjów z naszego powiatu i z roku na rok wzrasta zainteresowanie udziałem w tej imprezie.

Od samego początku istnienia Klubu we wszystkich działaniach, turniejach oraz akcjach przeprowadzanych na rzecz naszych podopiecznych pomaga nam Polskie Stowarzyszenie Darta Klasycznego z Krakowa, a także ludzie ze środowiska polskiego darta oraz darterska Polonia mieszkająca w Anglii. To dzięki nim możemy też pochwalić się znakomitym wyposażeniem w sprzęt do gry i tym samym rozwijać działalność Klubu zachęcając do gry w Darta kolejne dzieci trafiające do naszej szkoły. Prowadzimy własny wątek na darterskim forum dyskusyjnym - http://www.dartfoto.com/forum/ - gdzie można dowiedzieć się wszystkiego na temat naszej działalności, jak również zobaczyć to na zdjęciach

Jako opiekunowie Szkolnego Klubu Darta „Dar(t)ciuchy” z ZPSWR Cudzynowice dwa lata temu postanowiliśmy zorganizować zbiórkę pieniędzy pod hasłem „Obóz dla Dar(t)ciuchów”. Nasi podopieczni pochodzą z ubogich rodzin, a wielu z nich może tylko pomarzyć o takim wyjeździe dlatego zrodził się taki pomysł. Do akcji natychmiast włączyły się : Polskie Stowarzyszenie Darta Klasycznego w Krakowie, które pomogło nam nagłośnić całe przedsięwzięcie i założyło dla „Dar(t)ciuchów” konto bankowe oraz darterska Polonia z Anglii, która rozpoczęła zbiórkę pieniędzy poza granicami naszego kraju.

Cel udało się osiągnąć, uzbieraliśmy 12 005 zł. a 11 czerwca tego roku 10 naszych podopiecznych wyjeżdża na tygodniowy obóz darterski nad morze do Mielna.

Opiekunowie Klubu: Agata Fidelus i Andrzej Luty