W Starostwie podpisano umowy na projekt ścieżki rowerowej

W dniu 6 lutego br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego podpisano umowę pomiędzy projektantem ścieżki rowerowej - firmą Ajko - Artur Kręcisz ze Staszowa, a samorządami gmin Kazimierza Wielka, Czarnocin, Opatowiec i Wiślica oraz Powiatu Kazimierskiego.

Umowa dotyczy opracowania dokumentacji projektowej na budowę ścieżki rowerowej o szerokości 2,5 mb w ramach zadania "Zwiększenie edukacji ekologicznej oraz ograniczenie negatywnego oddziaływania turystyki na obszary cenne przyrodniczo na terenie Powiatu Kazimierskiego i Powiatu Buskiego". Większa część ścieżki na terenie powiatu kazimierskiego przebiegać będzie po trasie dawnej kolejki wąskotorowej od Lekszyc na granicy z woj. małopolskim do granicy z powiatem buskim i dalej do Wiślicy.
Jej trasa liczyć będzie 38 km, z tego 25 km przebiegać będzie na terenie gminy Kazimierza Wielka. Pozostałe 13 km przebiegnie przez teren gmin Czarnocin i Opatowiec. Poszczególne gminy poniosą koszty dokumentacji proporcjonalnie do ilości kilometrów przebiegających przez ich terytorium. Łączna wartość zadania wyniesie ok. 385 tys zł, z czego 85 % dofinansowane będzie ze środków unijnych.

Tekst i zdjęcia Zdzisław Pilarski

rower