Regionalne Targi Pracy w Kazimierzy Wielkiej

rtp

Piękna słoneczno – wiosenna pogoda sprzyjała odwiedzającym w Hali Sportowej KOS w Kazimierzy Wielkiej Regionalne Targi Pracy zorganizowane w ostatnim dniu lutego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach i Powiatowy Urząd Pracy w Kazimierzy Wielkiej. Patronat nad targami objął Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas. Obecni byli dyrektorzy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach, wicestarosta kazimierski Michał Bucki, przewodniczący Rady Powiatu Marek Augustyn, burmistrz MiG Adam Bodzioch, dyrektorzy i przedstawiciele ościennych urzędów pracy z województw świętokrzyskiego i małopolskiego, szkół i instytucji.
Szacujemy, że Targi odwiedziło około 1300 osób. Warto było odwiedzić gdyż w strefie zatrudnienia można się było zapoznać z ofertami pracy, których to pracodawcy, urzędy pracy i agencje zatrudnienia przedstawiły 51 na 705 stanowisk pracy, a sieć EURES (europejskie oferty pracy) przedstawiła 77 ofert na 881 stanowisk pracy.
W strefie przedsiębiorczości prezentowały się takie instytucje jak: ZUS - Inspektorat Busko – Zdrój, Urząd Skarbowy w Kazimierzy Wielkiej, PFRON, Ośrodek Promowania i Wspierania Przedsiębiorczości Rolnej, Agencja Rozwoju Regionalnego Starachowice, Staropolska Izba Przemysłowo – Handlowa – Kielce oraz Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego.
W strefie edukacji swoją ofertę przedstawiły dwie uczelnie wyższe z Kielc tj. Wyższa Szkoła Ekonomii Prawa i Nauk Medycznych oraz Staropolska Szkoła Wyższa także Świętokrzyska Wojewódzka Komenda OHP, Biuro Rachunkowe Biurex sp zo.o. Kielce oraz szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu tj. LO Kazimierza Wielka, ZSZ Odonów i Skalbmierz, ZSR Cudzynowice oraz niepubliczne szkoły ZDZ Kazimierza Wielka i Centrum Edukacji Ustawicznej Skalbmierz.