Podczas wielkiej gali, która odbyła się w czwartek 23 lutego, w Best Western Hotel w Kielcach przyznano tytuły Lekarza Roku i Przychodni Roku 2016 w powiecie kazimierskim. W kategorii Lekarz Roku zwyciężył Józef Adamus, zaś najlepszym zakładem opieki zdrowotnej w powiecie okazała się Przychodnia Rejonowa przy ul. Szkolnej. Plebiscyt co roku organizuje Echo Dnia.

Lekarz Roku 2016, Józef Adamus posiada podwójną specjalizację chorób wewnętrznych oraz certyfikat lekarza medycyny sportowej. Hobby dr. Józefa Adamusa, to medycyna i sport, a dokładniej - piłka nożna. Przez wiele lat był lekarzem klubowym piłkarskiej drużyny Proszowianka Proszowice. Obecnie jest lekarzem rodzinnym w Przychodni Rejonowej. Laureat drugiego miejsca, Bogusław Buras, to lekarz z długoletnim stażem i doświadczeniem. Od ośmiu lat pełni funkcję zastępcy dyrektora do spraw lecznictwa Szpitala Powiatowego w Kazimierzy Wielkiej. Jest równocześnie ordynatorem oddziału. Na trzecim miejscu uplasowała się Agnieszka Frączek-Chaber, lekarz internista, kierownik Przychodni Rejonowej przy ulicy Szkolnej.

Na uroczystej gali obecni byli - oprócz organizatorów - wojewoda świętokrzyska Agata Wojtyszek i kazimierski starosta Jan Nowak.

DSCF3221

DSCF3218

DSCF3222

DSCF3205

Starostwo Powiatowe , Powered by Joomla!

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.