Starostwo Powiatowe

21 marca 2017 roku w ZSR w Cudzynowicach odbył się konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej pod nazwą Unijny Krąg. W tym roku konkurs przeprowadzono po raz XI. W jury oceniającym wiedzę gimnazjalistów o Unii, a w drugim etapie - o Francji, wziął udział Starosta Kazimierski Jan Nowak.

Konkurs obejmował dwa etapy: pierwszy polegał na rozwiązaniu Testu Wiedzy o Unii Europejskiej. Pytania testowe dotyczyły historii integracji, instytucji unijnych, gospodarki i wspólnej waluty.

Po jego zakończeniu trzy drużyny zostały zakwalifikowane do drugiego etapu. W etapie drugim należało udzielić odpowiedzi na pytania dotyczące Francji - jednego z państw należących do Unii Europejskiej. Gimnazjaliści musieli wykazać się znajomością kultury i historii Francji. W pytaniach nie zabrakło też ciekawostek. Jedno z nich dotyczyło patrona Francji, inne - znanej francuskiej aktorki, kolejne - najwyższego francuskiego szczytu i największej wyspy.

W przerwie gimnazjaliści uczestniczyli w warsztatach na temat 60 - tej rocznicy Traktatów Rzymskich poprowadzonych przez Pana Pawła Wysockiego przedstawiciela Europe Direct Kielce.

W tym roku najlepsza okazała się drużyna z Topoli (Małgorzata Szwajca, Natalia Nowak i Mateusz Jarosz) przygotowana przez Panią Halinę Nowak – Pudo. Zespół ten wyprzedził gimnazjalistów z Wielgusa (Weronikę Kurowską, Kamilę Witek, Adama Bączka), których opiekunką była Pani Dorota Kuliś. III miejsce wywalczyła drużyna ze Skalbmierza ( Adrianna Derela, Natalia i Oliwia Janus). Opiekunem tej grupy był Pan Andrzej Majchrowski. Czwarte miejsce uzyskała grupa gimnazjalistów z Kazimierzy Wielkiej (Klaudia Radziszewska, Angelika Galus, Aleksandra Marciszewska), która przygotowywała się pod kierunkiem Pani Doroty Habas .

W przygotowaniu i przeprowadzeniu konkursu uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych z klasy III Technikum Ekonomicznego. Organizatorzy po raz kolejny mogli liczyć na hojność sponsorów. Nagrody, jak co roku, były bardzo interesujące i sprawiły młodzieży dużo radości. Nagroda za I miejsce, ufundowana przez Starostę Powiatu Kazimierskiego, to firmowe torby oraz mobilne głośniki wraz z kartami pamięci. Nagrodę za zajęcie II - ego miejsca ufundował Burmistrz Miasta i Gminy Kazimierza Wielka. Były to nowoczesne słuchawki i pendrivy. Za zajęcie trzeciego miejsca uczniowie otrzymali powerbanki ufundowane przez dyrektora Zespołu Szkół Rolniczych Jacka Nowaka.

uk1

uk2

uk3

uk4

Na podstawie materiałów ZSR Cudzynowice

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
More information Ok Decline