W minioną sobotę w południe ruszyła 5 edycja 24-godzinnego Maratonu Pływackiego na kazimierskim krytym basenie Wodny Raj. Udział w nim wzięło 216 osób.

Pierwsza zmianę dał Stefan Marzec, prezes Kazimierskiego Ośrodka Sportowego, który pokonał dystans 75 metrów. Ostatnią – Dawid Domański, gimnazjalista z Kazimierzy, któremu brakło zaledwie 50 metrów do osiągnięcia granicy 6 kilometrów. Nad przebiegiem maratonu czuwała 20-osobowa grupa sędziów, do tego rodzice uczestników, ratownicy, wolontariusze. Choć niewielu wierzyło, że zeszłoroczny rekord 889 kilometrów i 650 metrów zostanie pobity, a jednak! Nowy Guinness wynosi 1087 kilometrów i 25 metrów!

Najlepszy wynik indywidualnie uzyskał Jarosław Stanek z Pińczowa: 31 kilometrów 250 metrów. Drużynowo – szkoła pływacka z Dobrodzienia, która przepłynęła 171 kilometrów.

Kazimierski Guinness miał nie tylko oprawę krajową (dzięki relacjom telewizyjnym), ale i międzynarodową, zawdzięczając udział w maratonie Piotrowi Łachowi, menedżerowi z Kanady, który przyjechał do Polski w ramach przygotowań ekipy polonijnej do startu w XV Światowych Letnich Igrzyskach Polonijnych 2011. Najstarszym uczestnikiem maratonu był 76-letni kazimierzanin, Krzysztof Olszycki. Najmłodszym zaś, 3-letni Wojtuś Wojas, który przepłynął 50 metrów! Najwytrwalszą rodziną została rodzina Domańskich z Kazimierzy, w składzie: mama Urszula oraz dzieci: Anita, Dawid, Marcin.

W niedzielę w południe, podczas uroczystego zakończenia imprezy, pływacy otrzymali górę nagród: puchary, dyplomy, nagrody rzeczowe, ufundowane przez organizatorów i sponsorów. A w sobotni wieczór obejrzeliśmy rewię tańca breakdence, koncert gitarowy, oraz efektowny pokaz fajerwerków.

fot. dzięki uprzejmości lapis.iportfolio.pl