PANIE ŚWIĘTOWAŁY

Galeria Doroty i Zdzisława Pilarskich

alt

Muzyka, śpiew i taniec, a na dobranoc „Bayer Full” -wyjątkowo udała się niedzielna uroczystość. Impreza na cześć mieszkanek powiatu kazimierskiego, zorganizowana wspólnymi siłami przez kilka samorządów i instytucji zgromadziła w Kazimierskim Ośrodku Kultury kilkusetosobową publiczność. Specjalnie dla pań organizatorzy przygotowali moc atrakcji. Na scenie KOK, w ramach akcji „panie dla pań” z wyjątkowym ludowym repertuarem wystąpiły „Drożanecki” i „Rosiejowianki” oraz małe kobietki z zespołu „Samosiejki”. Muzyczny upominek dla pań przywiozła ze Skalbmierza również kapela „Zganioki”. Niespodzianką dla żeńskiej części publiczności był fakt, iż we wspomnianej kapeli występuje dwóch muzykantów stanu wolnego; prowadząca Agata Jackiewicz dwoiła się i troiła, by znaleźć dla nich partnerki. Z nieoficjalnych źródeł płynie wieść, że podobno się udało…

Niekwestionowanym gwoździem programu przygotowanego przez Miejsko –Gminny Ośrodek Kultury w Skalbmierzu był występ kabaretu „Agentki 007”. Zdecydowanie największą furorę na deskach KOK zrobiła niepowtarzalna Ewa, wyemancypowana i dość oryginalna gospodyni domowa ze Skalbmierza. Ewa, która ponoć ma na facebooku więcej wpisów, niż starosta Nowak dostał głosów podczas ostatnich wyborów, opowiedziała zgromadzonym co nieco o swoim burzliwym życiu. O małżeńskich perypetiach, o zdrowiu, urodzie i dietach odchudzających, o erotycznych przygodach i planowanym wyjeździe do Brukseli u boku europosła Siekierskiego. Pani Ewo –życzymy zrealizowania wszystkich zamierzeń. Ewie na scenie towarzyszyła Agata i śpiewająca Mariola.

Bogato zaprezentowali się artyści z Kazimierskiego Ośrodka Kultury. Starsze i młodsze grupy taneczne nagrodzono rzęsistymi brawami, owacji nie żałowano zwłaszcza dla „Stokrotek” –uroczych dziewczynek, dla których gimnastyka nie ma żadnych tajemnic. Taniec nowoczesny, klasyczny i kabaretowy –wszystko spotkało się z ogromnym aplauzem publiczności. Tancerzy przygotowała pani Urszula Kita, a całość poprowadzili: Agata Jackiewicz –dyrektor skalbmierskiego Ośrodka Kultury i Aleksander Zwolański z KOK.

Nie lada wyobraźnią popisali się organizatorzy konkursów, których podczas tego niedzielnego popołudnia nie brakowało. Wicestarosta Michał Bucki i szef świętokrzyskiej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego dostali zadanie ubrania czarujących asystentek w obcisłe gorsety. Szybko i sprawnie udało się to dyrektorowi Banasikowi, który gorset upinał na sekretarce starostwa powiatowego Anecie Zielińskiej. Wicestarosta Bucki, który dostąpił zaszczytu ubrania agentki Ewy trudził się nieco dłużej… Obydwaj dostali w nagrodę gustowne fartuszki kuchenne. Umiejętnościami ubierania „na czas” bielizny męskiej popisywał się z kolei starosta kazimierski Jan Nowak oraz wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kazimierskiego, asystent posła Siekierskiego Adam Stoksik, który wygrał zdecydowanie. Nagrodą były tu fantazyjne pluszowe kajdanki… Burmistrz Miasta i Gminy Skalbmierz Michał Markiewicz wraz z przewodniczącym Rady Gminy w Bejscach próbowali rozgryźć tajniki zawartości damskich kosmetyczek. Lepiej poszło Stanisławowi Marcowi, a burmistrz Markiewicz… no cóż, rządzenie Skalbmierzem wychodzi mu znacznie lepiej. Jak już jesteśmy przy kosmetykach warto dodać, że w holu KOK przygotowano stoiska znanych firm kosmetycznych. Panie mogły zapoznać się z najnowszymi trendami w kosmetyce, makijażu, pielęgnacji ciała. W sali obok przygotowano serwis kawowy ze słodyczami i pysznymi babeczkami.

W tak wyjątkowy wieczór nie mogło oczywiście zabraknąć życzeń dla pań. Składali je wszyscy obecni panowie reprezentowani na scenie przez świętokrzyskich parlamentarzystów i samorządowców. Poseł Mirosław Pawlak, marszałek Adam Jarubas, wicemarszałek Kazimierz Kotowski, radny do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Tadeusz Kowalczyk, szef KRUS Zbigniew Banasik, starosta kazimierski Jan Nowak, wicestarosta Michał Bucki, wiceprzewodniczący Rady Adam Stoksik, burmistrz Miasta i Gminy Kazimierza Wielka Waldemar Trzaska, burmistrz MiG Skalbmierz Michał Markiewicz, przewodniczący Rady Gminy w Bejscach Stanisław Marzec, prezes Spółdzielni Sielec Mirosław Fucia –wszyscy jednym głosem życzyli paniom zdrowia, miłości i spełnienia najskrytszych marzeń. Trzeba tu dodać, iż w ten niedzielny wieczór w Kazimierskim Ośrodku Kultury pojawiły się także panie dzierżące władzę: radna do Sejmiku i kurator Małgorzata Muzoł, dyrektor ARiMR Magdalena Kędzierska oraz przewodnicząca Rady Powiatu Kazimierskiego Krystyna Wicher, radne: Bożena Malara i Teresa Bondaś,  wójt Gminy Czarnocin Maria Kasperek i wicewójt Agata Wróbel.

Na zakończenie wieczoru pełnego atrakcji na deskach KOK wystąpił znany i lubiany -nawet w dalekich Chinach -zespół Bayer Full. Wokalista Sławomir Świerzyński wspaniale poprowadził godzinny koncert, nie szczędząc dowcipów i barwnych opowieści rodem z egzotycznych Chin. Występ znanej grupy zakończyło wspólne wykonanie „Barki”.

red. Joanna Strączek-Dziabała, Tygodnik Ponidzia