Starostwo Powiatowe

Podczas uroczystego spotkania w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach, Krzysztof Nurkowski – historyk z Czarnocina, pedagog i regionalista, odebrał odznaczenie „Zasłużonego dla Kultury Polskiej” przyznawane przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego. W imieniu ministra medal wręczyła wojewoda Bożentyna Pałka-Koruba, której asystował poseł do Parlamentu Europejskiego, Bogusław Sonik, odpowiedzialny za złożenie wniosku u szefa resortu kultury o przyznanie odznaczeń.

Krzysztof Nurkowski - historyk, globtroter, fotografik, nauczyciel Gimnazjum w Cieszkowach - został wyróżniony za całokształt działań i twórczości na niwie kulturalnej. To jego drugi ministerialny laur: w 2009 roku otrzymał Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej.

Za kilka tygodni Krzysztof Nurkowski wyjedzie do Paryża, do centrum nauki o holokauście - Le Memorial de la Shoah. Został wybrany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie, jako jeden z 20 nauczycieli w Polsce, na seminarium naukowe poświęcone tej tematyce.

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
More information Ok Decline