altJesteśmy uczniami Grabskiego…

 

Trzeci w tradycji Technikum Dzień Patrona - Władysława Grabskiego był  ukierunkowany na podkreślenie roli solidnego wykształcenia ekonomicznego.

Warsztaty z pracownikami naukowymi Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach

Przed spotkaniem na sali gimnastycznej uczniowie Technikum oraz gimnazjaliści z Kazimierzy Wielkiej i Cieszków uczestniczyli w warsztatach o intrygujących tematach:

·        Od zera do milionera czyli słów kilka o Giełdzie Papierów Wartościowych

·        Pieniądz – przedmiot pożądania milionów

 

W dalszym programie Dnia Patrona, w którym uczestniczyli między innymi przedstawiciele lokalnych władz, reprezentacje nauczycieli i uczniów gimnazjów oraz absolwenci szkoły znalazły się:

·        multimedialna prezentacja  o  ekonomicznych tradycjach szkoły  przedstawiona przez uczniów Jakuba Uchto i Wojciecha Wolskiego

·        wywiady z absolwentami szkoły

·        prezentacja ofert edukacyjnych wyższych uczelni kształcących w kierunkach ekonomicznych : Uniwersytetu  Ekonomicznego  w Krakowie , Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach, Wyższej Szkoły Ekonomii i Informatyki w Krakowie

Patron Technikum inspiruje szkołę, motywuje, pobudza do innowacyjnych działań na rzecz kształcenia kompetentnych i kreatywnych  ludzi – podkreśliła dyrektor szkoły rozpoczynając uroczystość.

W prezentacji multimedialnej szkoły dużą wagę poświęcono uroczystości nadania imienia, obchodom I. i II. Dnia Patrona, współpracy z siedmioma  szkołami Grabskiego, I Ogólnopolskiej Konferencji   „ Ekonomiczna Szkoła Władysława Grabskiego” – Lublin 2010. Ten bardzo poważny temat ożywił fragment filmu z lubelskiej konferencji, na którym uczniowie reprezentujący odonowską szkołę rozbawili uczestników  spotkania zapraszając ich do tańca.

Talenty Technikum …

Święto patrona uświetniły piosenkami, utrzymanymi w klimacie lat międzywojennych uczennice: Katarzyna Lubera, Paula Boryka, Anita Dryja, Paulina Adamczyk oraz Sylwia Kobus. Swoim występem przypomniały zgromadzonej publiczności takie przeboje jak: „Tango Noturno”, „Być kobietą” , „Kasztany”, „Pierwszy znak”, „Żyje się raz”. Do piosenek akompaniował Mateusz Wojtkowicz. Na scenie pojawił się również nastrojowy walc w wykonaniu uczniów klasy III a. Nie zbrakło również dobrego humoru, który zapewnili uczniowie Mateusz Kozioł i Wojciech Breksa wykonując skecz o tematyce związanej z pieniędzmi. Uczniów do występów przygotowali nauczyciele: Danuta Skorupa i Jolanta Wójcik.

Refleksje i ciepłe wspomnienia o szkole, nauczycielach…

Absolwenci szkoły chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami i wspomnieniami o szkole. Nie zabrakło osobistych i miłych wspomnień o nauczycielach i specyficznej, rodzinnej atmosferze w szkole. Podkreślali wagę solidnego wykształcenia, wielu wymieniało kolejne studia, kursy, studia podyplomowe, które należało ukończyć, aby osiągnąć sukces zawodowy.

Ciekawe kierunki kształcenia, uroki studiowania…

Dużym zainteresowaniem publiczności, zwłaszcza uczniów klas czwartych, cieszyły się prezentacje  uczelni wyższych dotyczące ofert edukacyjnych i możliwości kontynuowania kształcenia w kierunkach ekonomicznych i innych.

Słowa Władysława Grabskiego skierowane do syna 15.11.1917: „Człowiek musi ciągle sam nad sobą czuwać i sobą kierować by wyrosnąć na kogoś wartościowego” są mottem programu wychowawczego szkoły. Powinny również stanowić inspirację do dalszego planowania kariery zawodowej przyszłych absolwentów Technikum.

 

Starostwo Powiatowe , Powered by Joomla!

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.