alt alt

II edycja konkursu „Moja Ziemia Rodzinna” rozstrzygnięta!

Propagowanie kultury regionu, rodzinnych tradycji to ważny aspekt w wychowaniu młodego pokolenia – stwierdzają polonistki Zespołu Szkół Zawodowych w Skalbmierzu – Anna Płaszewska i Dorota Bijak.

Piękna i bogata jest historia i architektura Ponidzia. Charakterystycznym elementem krajobrazowym naszej Małej Ojczyzny są kapliczki przydrożne, krzyże, figurki, świątki. Spotkać je można w różnych miejscach: przydomowych ogródkach, szczerym polu, na rozstajach dróg. Aby propagować piękno Ponidzia po raz drugi zorganizowano w Zespole Szkół Zawodowych w Skalbmierzu konkurs plastyczny i fotograficzny pod hasłem „Moja Ziemia Rodzinna”. Konkurs adresowany był przede wszystkim do uczniów gimnazjum powiatu kazimierskiego. Honorowym patronatem konkursu był Starosta Powiatu – Jan Nowak. Jury długo zastanawiało się komu przyznać I miejsce, gdyż wszystkie nadesłane prace były niezwykle ciekawe.

W kategorii: konkurs plastyczny pierwsze miejsce przyznano Aleksandrze Dziuli – uczennicy gimnazjum w Wielgusie, II miejsce zdobyła Agnieszka Porębska z gimnazjum      w Kazimierzy Wielkiej, a III miejsce zajął Kamil Marzec z gimnazjum w Cieszkowach.

Natomiast w części fotograficznej nagrodzono prace: I miejsce zajęła Karolina Zachariasz – uczennica gimnazjum w Kazimierzy Wielkiej, II miejsce zajęła Natalia Kieca – uczennica gimnazjum w Kazimierzy Wielkiej, III miejsce zajęła Kamila Sikora – uczennica gimnazjum w Cieszkowach. Do zdobywców pierwszego miejsca zarówno w kategorii fotograficznej, jak i plastycznej powędrowały firmowe plecaki ufundowane przez Starostwo Powiatowe, które wręczył pan Zbigniew Jakubas.

Wyróżniono także prace Agnieszki Robak, Bartłomieja Wywiała – uczniów ZSZ w Skalbmierzu i Wiktorii Nowak z gimnazjum w Wielgusie.

Bogata wystawę prac konkursowych oglądać można w Zespole Szkół  Zawodowych w Skalbmierzu do 15 czerwca, a później w GOK Skalbmierz. Ponidzie to kraina na zawsze zapadająca w serce tych, którzy urodzili się i wychowali tu, a także tych, którzy choć raz odwiedzili to miejsce. Można się o tym przekonać oglądając wystawę. Zapraszamy!