X  Świętokrzyskie Dni Profilaktyki

24 Maj 2012r.

„ Trud i siła współczesnej rodziny”.

konferencja 036 konferencja 020

W dniu 24 maja 2012r. o godz. 10.00 na sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kazimierzy Wielkiej  w związku z odbywającymi się X Świętokrzyskimi Dniami Profilaktyki odbyła się konferencja p.n „ Trud i siła współczesnej rodziny”.

Organizatorami konferencji byli: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kazimierzy Wielkiej, Poradnia Pedagogiczno-Psychologiczna w Kazimierzy Wielkiej, Komenda Powiatowa Policji w Kazimierzy Wielkiej oraz Zespół Kuratorskiej Służby Sądowej w Kazimierzy Wielkiej.

Konferencje otworzył Starosta Kazimierski Jan Nowak, powitał przybyłych gości i prelegentów po czym przewodnictwo obrad objęła Pani Bożena Pytel- Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kazimierzy Wielkiej. Następnie po oficjalnym rozpoczęciu, konferencję urozmaiciły występy artystów z Warsztatu Terapii zajęciowej w Kazimierzy Wielkiej.

W konferencji uczestniczyli zaproszenie goście- prelegenci:

W porządku obrad konferencji znalazły się następujące zagadnienia:

1. „ Świadome i odpowiedzialne  rodzicielstwo” .
  1. „ Rodziny wielodzietne” .
  1. „ Trud i siła rodziny”-.

Organizatorzy zaprosili do udziału w konferencji  rodziny zastępcze z terenu powiatu kazimierskiego, kierowników i pracowników socjalnych Miejsko-Gminnych     i Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej, dyrektorów i pracowników socjalnych powiatowych jednostek organizacyjnych pomocy społecznej, kierownika i pracownika socjalnego Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kazimierzy Wielkiej oraz  Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Cudzynowicach, dyrektorów i młodzież ze szkół średnich – Liceum Ogólnokształcącego w Kazimierzy Wielkiej, Zespołu Szkół Zawodowych w Odonowie i w Skalbmierzu, Zespołu Szkół Rolniczych w Cudzynowicach oraz dyrektora i uczniów Publicznego Gimnazjum Samorządowego w Kazimierzy Wielkiej.

W przerwie kawowej można było zwiedzać i podziwiać wystawę prac osób niepełnosprawnych – uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kazimierzy Wielkiej, Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Cudzynowicach, oraz mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Bejscach.

Po zakończeniu konferencji organizatorzy i prelegenci zostali nagrodzeni gromkimi oklaskami oraz indywidualnymi podziękowaniami ze strony uczestników za szczegółowe omówienie ważnych i trudnych problemów. Ponadto była możliwość skorzystania z porad i konsultacji indywidualnych  zarówno psychologów, pedagogów, jak i przedstawiciela Zespołu  Kuratorskiej Służby Sądowej w Kazimierzy Wielkiej.