wojsko1

26 lutego 2013 r. byli żołnierze Wojska Polskiego spotkali się o godz. 16.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kazimierzy Wielkiej Spotkanie to miało charakter zebrania. Brali  w nim udział panowie: Starosta Kazimierski Jan Nowak, Wicestarosta Michał Bucki, Przewodniczący Rady Powiatu Marek Augustyn, Prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku mjr w st.spocz. Władysław Adach, przedstawiciel WKU kpt Andrzej Tomczyk, Prezes Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Bolesław Pozłótko, v/prezes Polskiego Związku Emerytów i Rencistów Ryszard Kowalski. W swoim wystąpieniu starosta zapewnił o poparciu dla powstającego Koła, dla cennej inicjatywy jego założycieli. Jednostką patronacką koła jest Wojskowa Komenda Uzupełnień w Busku Zdroju. Wybrano władze statutowe Koła. Prezesem został ppłk w st. spocz. Tadeusz Podkowa. Sekretarzem Zarządu wybrano kmdr por w st.spocz. Wiesława Ertmana, skarbnikiem chor.rez. Sylwestra Szmita.

Koło jest otwarte na nowych członków, których zapraszamy.

Kontakt tel.725470101.