alt
altalt
altalt
altalt
 

 

Rekord frekwencji podczas  VII 24-godzinnego Maratonu Pływackiego, który odbył się w Kazimierzy Wielkiej w dniach 23-24 luty 2013. 295 osób, które zechciały przyjść i przepłynąć minimum 50 m, aby stworzyć niesamowite przedsięwzięcie, jakim jest 24-godzinny maraton. Celem maratonu jest popularyzacja pływania oraz promocja zdrowego trybu życia wśród mieszkańców naszego regionu i nie tylko. Udział mnóstwa ludzi z różnych stron kraju świadczy o popularności naszego maratonu oraz o tym, że idziemy w dobrym kierunku.Cała impreza to nie tylko pływanie, ale mnóstwo atrakcji jej towarzyszących m.in. pokazy Krakowskiej Szkoły Tańca, wielkoformatowe projekcje video, pasowanie na czarownice, puszczanie lampionów, wystawa prac artystów z powiatu kazimierskiego oraz otwarcie Centrum Informacji Turystycznej. Po raz pierwszy była możliwość degustacji potrawy regionalnej ,,fitki kazimierskiej”, wędlin z chlebowego pieca firmy Fular oraz ,,Prawdziwe Miody”- Kazimierza Mała.1339 kilometrów i 225 metrów - to nowy rekord 24-Godzinnego Maratonu Pływackiego, ustanowiony w niedzielę w Kazimierzy Wielkiej. Biło go 295 osób. Rozpoczęliśmy w sobotę, w samo południe. Przez cały dzień i noc, bez przerwy, trwał wielki wyścig - z czasem i dystansem. Udało się! 295 osób przepłynęło w sumie 1339 kilometrów i 225 metrów. Nowy "kazimierski Guinness" jest lepszy od rekordu z ubiegłego roku aż o 227 kilometrów i 25 metrów!
Najdłuższy dystans - 36 kilometrów przepłynął Sidiki Coulibaly, 15-latek z Kazimierzy Wielkiej, który obecnie uczy się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Krakowie. Najlepsza wśród pań była kazimierska gimnazjalistka Zuzanna Kletschka - 28 kilometrów i 650 metrów.
Rodzina Coulibaly - mama Edyta i czterech synów - otrzymała nagrodę dla najbardziej wytrwałej rodziny. Najstarszy maratończyk, kazimierzanin Krzysztof Olszycki obchodził na basenie - dodajmy, w rewelacyjnej formie - swoje... 78. urodziny.
W "kazimierskim maratonie" startowali pływacy z różnych stron kraju, między innymi z Warszawy, Krakowa, Łodzi, Łomży, Kluczborka, Radomia, Bielska-Białej. Impreza miała obsadę międzynarodową, a to dzięki gościom z Kanady i Ukrainy.
- Uzyskaliśmy znakomity rezultat, choć przyznam, że bardziej niż wynik cieszy mnie frekwencja. Startowało dużo młodzieży, fanów pływania. To dowód, że nasz maraton ma się dobrze, a za rok... postaramy się pobić kolejnego Guinnessa! - zapowiada szczęśliwy Robert Pleszyński, pomysłodawca maratonu, szef kazimierskiej pływalni Wodny Raj.
Miejsca w poszczególnych kategoriach zajęli:
 
Najlepszy zawodnik- Sidiki Coulibaly, 36 000 m
II Najlepszy zawodnik- Grzegorz Kowalski, 26 900 m
III Najlepszy zawodnik- Dawid Gajda, 22 300 m
Rekordzistka- Zuzanna Kletschka, 28 650 m
I Najwytrwalszy junior ( poziom gimnazjum)- Amadou Coulibaly, 22 300 m
II Najwytrwalszy junior (poziom gimnazjum)- Adrian Czekaj, 21 900 m
III Najwytrwalszy junior (poziom gimnazjum)- Natalia Oleś, 13 100 m
I Najdzielniejszy z najmłodszych (poziom podstawówki)- Katarzyna Twardowska, 24 800m
II Najdzielniejszy z najmłodszych (poziom podstawówki)- Dagmara Zieleniewska, 20 000m
III Najdzielniejszy z najmłodszych (poziom podstawówki)- Adrian Zieleniewski, 20 000m
Najmłodszy zawodnik- Igor Sambór- 4 lata, 1 150 m
Najstarszy zawodnik- Krzysztof Olszycki- 78 lat, 4 800m
Najlepszy oldboy- Andrzej Szczepanik, 31 100m
Najwytrwalsza firma- Meblo-Dar
Super Gość- Joanna Kos ( Team Kanada)
Super Grupa- Team Kanada
Najliczniejsza Grupa- Szkółka pływacka MEDUZA (p. Zbigniew Kwiecień)
Najwytrwalsza rodzina- rodzina Coulibaly
 
Po raz pierwszy w maratonie wzięły udział szkoły z terenu powiatu kazimierskiego.
 Gorące podziękowania dla nauczycieli oraz opiekunów, którzy pomogli w zmobilizowaniu tak dużej liczby uczestników. W kategoriach szkół podstawowych wygrała SSP Nr 3 w Kazimierzy Wielkiej, natomiast w kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyło gimnazjum kazimierskiego, puchar ufundował burmistrz MiG Kazimierza Wielka Tadeusz Knopek.        W kategorii szkół średnich zwyciężyło Liceum Ogólnokształcące z Kazimierzy Wielkiej, puchar ufundował starosta kazimierski Jan Nowak.
 
Naszym maratończykom nagrody wręczali przybyli goście m.in. Przewodniczący sejmiku województwa Tadeusz Kowalczyk, Sekretarz województwa Bernard Antos, Starosta kazimierski Jan Nowak oraz Burmistrz Kazimierzy Wielkiej Tadeusz Knopek.
Dla zwycięzców przygotowaliśmy puchary oraz różne ciekawe nagrody, gadżety.
Praktycznie wszystkie dzieci otrzymały drobne upominki lub nagrody.
Dla najwytrwalszych 46 osób organizatorzy przygotowali torby upominkowe z gadżetami.
 
Więcej zdjęć na stronie Kazimierskiego Ośrodka Sportowego
oraz
 

Starostwo Powiatowe , Powered by Joomla!

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.